wtorek, 6 grudnia 2022

The Residents zagrają w Gdańsku. Koncert już 14 lutego!

Nietypowy pomysł na Walentynki? Koncert to zawsze dobra okazja na świetny wieczór. 14 lutego 2023 w gdańskim B90 wystąpią The Residents. To będzie niezapomniany wieczór! Zapraszam was serdecznie na ten koncert w imieniu klubu B90.The Residents odwiedzą Stocznię Gdańską w ramach trasy Dog Stab! Tour.

 

Wszechstronny amerykański kolektyw artystyczny, najbardziej znany z awangardowej muzyki i zamiłowania do projektów multimedialnych, od ponad czterdziestu lat uważany jest za ikonę w świecie muzyki eksperymentalnej. Oprócz przełomowych prac w dziedzinie muzyki, grupa została uznana za jednego z twórców performansów i teledysków. Ich wczesne klipy wideo znajdują się w stałej kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku. Ich ponad czterdziestoletnia kariera zaprowadziła ich również w świat muzyki filmowej i telewizyjnej.


 


Występy grupy to udział w nieprzewidywalnym, niezwykle ciekawym i niepowtarzalnym karnawale chaosu. Bez wątpienia ich album „Metal, Meat & Bone” z 2020 roku jest kolejnym punktem kulminacyjnym w ich fantastycznej karierze. Pod wpływem muzyki zagubionego bluesmana Alvina Snowa, znanego również jako Dyin ’Dog, grupa prezentuje swoje interpretacje wszystkich dziesięciu znanych nagrań Snowa, a także kilka nowych kompozycji inspirowanych jego twórczością.


 


Jeśli oczekujecie dobrego thrillera, The Residents nie zawiedzie!

Bilety: https://www.b90.pl/pl/the-residents