środa, 7 grudnia 2022

Przewodnik po piosenkach: AdriatiQ - Headspace

Walczysz, zmagasz się z własnymi ograniczeniami i myślisz, że to wszystko totalnie nie ma sensu? Nigdy nie jest za późno by marzyć i spełniać marzenia. AdriatiQ długo czekał na swoją szansę. Dziś debiutuje bardzo osobistą piosenką. O czym opowiada "Headspace"?

 


 

"Headspace (We Are Lost In This World)" to podróż do wnętrza - w głąb duszy i umysłu, nasycona emocjami. To bardzo szczery utwór. 

Autor opowiadając o przesłaniu nagrania podkreśla, że nie mamy wpływu na to, co dzieje się wokół nas. "Na wiele rzeczy należy patrzeć z kilku różnych perspektyw, ponieważ tylko w taki sposób można ujrzeć całość, która jest wielowymiarowa." - mówi AdriatiQ. "Jesteśmy zagubieni w świecie, który tworzymy i który widzimy na co dzień - staje się jednowymiarowy, niezmienny, szary. Perspektywa zmienia się natomiast, gdy spojrzymy na niego pod innym kątem" - dodaje, zastanawiając się jednocześnie "jak odnaleźć prawdziwego siebie w dzisiejszym zabieganym świecie". Czy to w ogóle możliwe?

 

W warstwie muzycznej utwór nawiązuje do elektronicznego brzmienia lat osiemdziesiątych oraz  twórczości jednej z najbardziej rozpoznawalnych młodych artystek ostatnich lat - Billie Eilish ( na pewno świetnie ją znacie, ale w razie czego zostawiam namiar na recenzję jej nowej płyty). Autorką melodii zbudowanej z elektronicznych ścieżek pianina i skrzypiec jest OS.SO, która wspomogła wokalistę także w doszlifowaniu tekstu.

Utwór "Headspace" ukazał się nakładem warszawskiej wytwórni Delphy Records.