piątek, 16 grudnia 2022

Metal Mine Festival - święto muzyki ekstremalnej w wałbrzyskiej kopalni

Uwaga fani muzyki ekstremalnej! Po trzech latach przerwy powraca Metal Mine Festival, który odbędzie się w dniach 25-26 sierpnia 2023 roku na terenie Starej Kopalni w Wałbrzychu. Podczas dwudniowej imprezy wystąpią 22 zespoły. Poznaliśmy już pierwszych artystów.

Organizatorzy poinformowali, że wydarzenie odbędzie w nowej odsłonie jako impreza open air. Pierwszymi potwierdzonymi wykonawcami są: norweski TAAKE oraz portugalska GAEREA! Kolejne mocne ogłoszenie już wkrótce!

 

 

Organizatorzy nadchodzącej edycji Metal Mine otworzą się na nowe gatunki muzyczne. Teren imprezy to wyjątkowa przestrzeń Starej Kopalni w Wałbrzychu - miejsce absolutnie nietuzinkowe. Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu to największa postindustrialna atrakcja turystyczna w Polsce, zlokalizowana na terenie dawnej kopalni. Przeprowadzona w 2014 roku rewitalizacja pozwoliła na stworzenie wyjątkowego obiektu. Na terenie 4,5 ha znajduje się wiele zabytkowych obiektów poprzemysłowych z autentycznym wyposażeniem, m.in. zabezpieczonym i udostępnionym dla zwiedzających parkiem maszynowym. Między kopalnianymi maszynami powstanie strefa z food truckami i zimnym piwem, stoiska z merchem wykonawców, pole namiotowe. Uczestnicy będą też mieli możliwość kontaktu z muzykami w specjalnej strefie Meet & Greet.

 TAAKE (black metal, Norwegia)
­

­ Piekło, ból, cierpienie i wieczne zimno – tak najlepiej można opisać muzykę komponowaną przez Hoesta, który jest założycielem projektu. Taake od 1995 roku nie zbacza ze ścieżki mrocznego norweskiego black metalu, a każde kolejne wydawnictwo stanowi solidny dowód na hołdowanie tradycyjnym wartościom tego gatunku. Ostatni pełnowymiarowy album "Kong Vinter" spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem wśród fanów. Przygotujcie się na solidną porcję bezkompromisowej czarnej sztuki prosto z mroźnego Bergen! Czy na Metal Mine Festival usłyszymy nowe kompozycje? Przekonajcie się sami!Dla fanów: Darkthrone, Tsjuder, Satyricon, Gorgoroth ­
­ ­ ­


­
GAEREA (black metal, Portugalia) 

Gaerea to portugalski zamaskowany black metalowy kwintet. Już swoim debiutanckim albumem „Unsettling Whispers” (2018) zyskali sympatię słuchaczy i mediów, a to skłoniło Season of Mist do podpisania z nimi kontraktu. Płyty „Limbo” i tegoroczny „Mirage” stanowią natomiast dowód, że Gaerea jest zespołem o własnej wizji black metalu. Zespół umiejętnie łączy agresję, dzikość i niesamowity klimat z hipnotyzującymi rozwiązaniami i pełną melodii sekcją rytmiczną. Ich muzyka jest przepełniona wieloma emocjami, a podczas koncertów udowadniają, na czym polega magia ich muzyki. Już wkrótce będziecie mogli się o tym przekonać na Metal Mine Festival!


 


­ Dla fanów: Schammasch, Auðn, MisþyrmingBy być na bieżąco zaglądajcie na profil METAL MINE oraz dołączcie do wydarzenia na Facebooku