wtorek, 29 listopada 2022

Line up Mystic Festival 2023 rośnie w siłę!

Organizatorzy Mystic Festival nie próżnują. Poznaliśmy 4 kolejnych artystów, którzy zasilili skład przyszłorocznej edycji. W Stoczni Gdańskiej zagrają The Hellacopters, Greg Puciato, Undeath i Bury Tomorrow.

Są The Hellacopters – jest zabawa! Zespół powstał w połowie lat 90. w Sztokholmie. Brzydko skłamali tytułem debiutanckiej płyty „Supershitty to the Max!”, bo ich muzyka od zawsze skupia w sobie wszystko, co najlepsze w szwedzkim gitarowym graniu: energię punka, radość rock’n’rolla i metalową intensywność. Wiosną 2022 roku The Hellacopters wydali pierwszą płytę od 14 lat i każdy dźwięk na „Eyes of Oblivion” potwierdza, że wciąż to mają. Na Mystic Festival zagrają swój pierwszy koncert w Polsce. Wreszcie! Grega Puciato poznaliśmy jako nieustraszonego frontmana The Dillinger Escape Plan, ale później okazało się, że to człowiek o wielu obliczach, by wspomnieć tylko grupy Killer Be Killed i The Black Queen, czy wspólne koncerty z Jerrym Cantrellem. Można jednak zakładać, że najwięcej prawdy o Gregu jest w jego twórczości solowej, w której eksperymenty idą pod rękę z czystym pięknem. Ten koncert będzie wielką przygodą. Bury Tomorrow m
ają dla was porcję solidnych metalcore’owych kopniaków prosto w szczękę. Jak to celnie ujął recenzent Louder Sound, Brytyjczycy od niemal 15 lat „zgrabnie równoważą oszałamiające melodie z zaciskającą zęby brutalnością”. Pierwszy singel z zapowiadanego na marzec siódmego albumu grupy – „The Seventh Sun” – zapowiada znowu to samo, ale jeszcze lepiej. 
Undeath to kwintet z Rochester w stanie Nowy Jork, który oficjalnie zadebiutował raptem dwa lata temu, ale brzmi jakby wychowywał się w jednym grobie z Autopsy i Cannibal Corpse. Wystarczy sprawdzić ich koncertówkę sprzed kilku zaledwie tygodni – „Live… From the Grave” – by zakochać się tym śmierdzącym trupem, ociekającym krwią, kruszącym czaszki death metalu. 
Udział w festiwalu potwierdzili również Ghost, Gojira, Testament, Meshuggah, Behemoth, Exodus, Watain, Phil Campbell and the Bastard Sons (z setem Motörhead), Voivod, Moonspell, Perturbator, Alcest, Primitive Man, Sleep Token, Carpathian Forest, Lord Of The Lost, Unleashed, Lucifer, Heriot i Soen.Mystic Festival 2023 odbędzie się 7-10 czerwca w Gdańsku, na znanym już wam terenie Stoczni. Więcej informacji i bilety znajdziecie na stronie festiwalu.

Obecnie w sprzedaży:
1. Karnety czterodniowe Early Birds, w cenie 639 złotych.
2. Karnety czterodniowe Early Birds VIP, w cenie 899 zł.
3. Mystic Camp: nocleg – 99 zł.
4. Mystic Camp: parking dla samochodu osobowego - 99 zł.
5. Mystic Camp: parking dla kampera – 399 zł.

Karnety możecie nabyć również za pośrednictwem serwisu eBilet – w ofercie sprzedaż ratalna, kupujesz dziś, płacisz później.

Organizatorem festiwalu jest Mystic Coalition, sojusz firm o bogatym doświadczeniu na rynku koncertowym, festiwalowym i wydawniczym, w skład którego wchodzą Knock Out Productions, Mystic Production i B90.