poniedziałek, 7 listopada 2022

Isafjord - wspólny projekt muzyków Sólstafir i Pain of Salvation!

Addi Tryggvasson, wokalista Sólstafir i Ragnar Zolberg, znany z Sign/x i Pain Of Salvation łączą siły. 2 grudnia 2022 roku ukaże się ich wspólny album pod szyldem Isafjord. Płyta "Hjartastjaki" to podróż pełna melancholii i pochwały dla islandzkiej natury.  

Isafjord, dosłownie "lodowy fjord" to post-rockowy projekt, którego twórczość charakteryzuje się bardzo emocjonalnym, pełnym dynamiki budowaniem nastroju i klimatu. Nazwany na cześć miasta, z którego pochodzili obaj ich ojcowie, Ísafjörður, Aðalbjörn Addi Tryggvason (Sólstafir) i Ragnar Zolberg (Sign/x-Pain of Salvation) rzeźbią pełne pasji i melancholii kompozycje, w których nie brakuje wspomnień i szczerych emocji. Opuszczony dom ze zniszczonym pianinem, środek zimy, przeszywający mróz - to wszystko znajdziecie na tej płycie. Te kompozycje powstały pod wpływem chwili, wprost z serca, niektóre z nich w ciągu jednego dnia. To piękne spotkanie dwóch wrażliwych osób, które przelały swoje emocje w dźwięki poruszające i niebanalne. Głosy Ragnara i Addi'ego pięknie się dopełniają, a ich dialogi to kwintesencja zespołowego stylu.

 


To płyta, która wymyka się klasyfikacji, sięgając od post-rockowych przestrzeni aż po pop rodem z lat osiemdziesiątych. To podróż, w którą zdecydowanie warto wyruszyć.


Album ukaże się 2 grudnia nakładem Svart Records. Znajdziecie go tu: https://isafjord.bandcamp.com/album/hjartastjaki 

Tu natomiast można zamówić wersję fizyczną: https://svartrecords.com/.../isafj%C3%B8rd.../10745