sobota, 22 października 2022

HOST - nowy projekt Nicka Holmesa i Grega Mackintosha

Główne siły sprawcze Paradise Lost, tj. wokalista Nick Holmes i gitarzysta Greg Mackintosh mają swoim fanom od dawna znacznie więcej do zaoferowania niż kompozycje macierzystego zespołu. Po świetnych albumach Bloodbath i Strigoi panowie proponują nieco inny projekt, zbliżony brzmieniowo do lat osiemdziesiątych. HOST, bo tak nazywa się nowy zespół, właśnie ogłosił wydanie debiutanckiego albumu. "IX" ukaże się 24 lutego 2023 roku nakładem Nuclear Blast Recordings. Poznaliśmy jego zapowiedź. 

 

"Tomorrow's Sky" to kompozycja oparta na brzmieniach syntezatorów i popowej melodyjności. Błyszczy w niej wokal Holmesa i porywa rytm. Warto zwrócić też uwagę na klimatyczny teledysk autorstwa Asha Pearsa.

 
Album można już zamówić tu:  https://bfan.link/host-tomorrows-sky.fpo
 
 
"HOST to projekt, na który miałem pomysł kilka lat temu, ale nie miałem czasu go zrealizować, do teraz.  To kontynuacja drogi, którą chcieliśmy obrać na albumie "Host" Paradise Lost, ale podana w nowoczesnym kontekście. Jest tu coś z gotyku, trochę elektroniki i rocka, ale nie jest to jednocześnie żadna z tych stylistyk. Kładziemy nacisk na atmosferę i chwytliwość. Sprawienie, by przygnębiająca muzyka stała się chwytliwa jest naprawdę dużym wyzwaniem i w pewnym stopniu udało nam się to zrealizować."  - tak o albumie mówi Greg Mackintosh. Jak zabrzmi całość? Przekonamy się już 24 lutego. Ja nie mogę się doczekać, a Wy?