środa, 19 października 2022

Gojira w obronie praw kobiet

Po fenomenalnym albumie "Fortitude" i niemal w całości wyprzedanej koncertowej trasie klubowej francuska Gojira powraca z nową kompozycją. “Our Time Is Now” to nawoływanie do działania w chwili, gdy nie pozostało już za wiele czasu na zastanawianie się, co dalej... 

 


Ta piosenka jest skierowana do wszystkich bojowników, którzy zapalają światło w ciemnym świecie, pokazując, że to Ty jesteś częścią zmiany – wyjaśnia Joe Duplantier. – Jeśli coś jest ważne dla Ciebie czy dla Twojej społeczności. Jeśli bronisz jakiejś sprawy, jeśli okazujesz współczucie i solidarność z tymi, których prawa są odbierane. Jeśli prowadzisz wojnę, broniąc należnych Ci praw lub walczysz przeciwko wylesianiu, jeśli stajesz w obronie praw zwierząt, praw człowieka, jesteś błyskawicą, iskrą, ukształtuje nasz świat. Twój czas jest teraz! Nasz czas jest teraz!

 

Wyrażając solidarność z protestami irańskich kobiet, gitarzysta i wokalista grupy dodał: – Niech Masha Amini spoczywa w spokoju. Została zabita w Teheranie przez “policję obyczajową”za “niewłaściwe” noszenie hidżabu. Niech spoczywają w pokoju wszystkie ofiary brutalnych działań podczas protestów, które nastąpiły po jej śmierci. Wspieramy kobiety w Iranie w ich walce z opresją!


“Our Time Is Now” to pierwsze nagranie zespołu Gojira od czasu wydania świetnie przyjętego albumu “Fortitude”. Nowy utwór utrzymany jest w podobnym tonie - nic w tym dziwnego, został nagranym podczas tej samej sesji. W późniejszym etapie ewoluował jednak i w obliczu obecnych wydarzeń nabrał nowego znaczenia.

Kompozycja jest częścią ścieżki dźwiękowej gry "NHL 23", która ukazała się w piątek 14 pażdziernika. 


 

Gojira powróci do Polski na początku marca przyszłego roku, by zagrać koncert w Arenie Gliwice. Francuzi wystąpią tam 3 marca wraz z Alien Weaponry i Employed To Serve.

 Na koncert zaprasza Mystic Coalition - zrzeszenia organizatorów koncertów Knock Out Productions i B90 oraz wytwórni i dystrybutora Mystic Productions. Bilety są tu:  https://knockoutprod.net/pl/concert/detail/370