środa, 28 września 2022

Już za tydzień dwa koncerty Gaahls Wyrd!

Uwaga fani atmosferycznych brzmień! Już za tydzień odbędą się bardzo ciekawe koncerty! Znany z Trelldom, Gorgoroth oraz Wardruny wokalista wraca do Polski na dwa koncerty. Gaahl’s Wyrd wystąpi w październiku w poznańskim Klubie U Bazyla (5.10) i w krakowskim Klubie Hol (6.10). Obok Norwegów wystąpią również szkocki Saor i portugalska Gaerea. Nie możecie tego przegapić! Na koncerty zapraszają Left Hand Sounds oraz Iron Realm Productions.
Gaahls Wyrd, Saor, Gaerea

5 X 2022, Poznań, Klub u Bazyla

DOŁĄCZ NA FB

6 X 2022, Kraków, Kamienna 12 (Hype Park)

DOŁĄCZ NA FB

 

Bilety: https://ticketos.pl/promotor/128/left-hand-sounds

  • 100zł (przedsprzedaż)
  • 110zł (w dniu koncertu) 

Gaahls Wyrd – black metal, Norwegia

Jest jedną z najbardziej wyrazistych postaci w historii norweskiego Black Metalu. Od ponad dwudziestu lat, Kristian Eivind Espedal aka Gaahl szokuje, wzbudza kontrowersje i intryguje. Na przestrzeni swojej kariery, współtworzył grupy takie jak Gorgoroth, Trelldom, God Seed i Wardruna. Z tą pierwszą zagrał owiany złą sławą krakowski koncert w 2004 r. Był również jednym z najbardziej wyrazistych bohaterów dokumentu „Metal: A Headbanger's Journey”. Po krótkim okresie nieobecności, Gaahl powrócił w nowej formule. Gaahls Wyrd to rdzennie blackmetalowe przedsięwzięcie, które stworzył m.in. z Stianem Kårstadem, znanym z Trelldom. Prymitywna energia dalekiej Północy krzyżuje się tu z diabolicznym szamanizmem, sprawiając, że koncert grupy trudno będzie wymazać z pamięci.

Dla fanów: Gorgoroth, Enslaved, Trelldom, Immortal

FB: www.facebook.com/gaahlswyrd/

„Humming Mountain” (2021)

https://www.youtube.com/watch?v=Pv-RjtUsNig

GastiR - Ghosts Invited (2019):

https://www.youtube.com/watch?v=SZ5rrHYPFto

 


 

 

Saor – black metal, Szkocja

Saor to black metalowy projekt Andy'ego Marshalla znanego też jako Fuath. Został założony w Glasgow w 2012 roku, początkowo pod nazwą Arsaidh. Obecna nazwa – „saor” oznacza w szkockim Gaelicu „wolny”. I rzeczywiście Marshall jest wolny w doborze swoich muzycznych inspiracji – muzycznie Saor czerpie mocno z folku i celtyckich tradycji ludowych. Na trasie promować będzie czwartą płytę „Forgotten Paths”, która ukazała się nakładem Avantgarde Music w 2019 r.

Dla fanów: Agalloch, Drudkh, Moonsorrow, Panopticon

FB: https://www.facebook.com/saorofficial

Saor – Bròn (2019):

https://youtu.be/W9bMRTvmvQQ

 


 

GAEREA – black metal, Portugalia

Trzeci zespół w line-upie to portugalska formacja Gaerea założona w 2016 r. Blackmetalowy kwintet promować będzie wydany w czasie pandemii album „Limbo”, który jest ich drugim pełnym wydawnictwem.

FB: https://www.facebook.com/gaerea

Gaerea – Limbo (2020):

https://youtu.be/25BHJ66oSzM

Gaerea  - Mirage (2022) 

https://www.youtube.com/watch?v=Rbv3DNRm_VY