wtorek, 2 sierpnia 2022

Sun's Signature - Sun's Signature (18.06.2022)

Ten eteryczny głos znają wszyscy, którzy interesowali się w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych muzyką alternatywną, zasłuchując się w propozycjach legendarnej wytwórni 4AD. Cocteau Twins stworzyli podwaliny dream popu, zachwycając słuchaczy wrażliwością, wyczuciem i magią. Zespół zakończył działalność w 1997 roku, This Mortal Coil także już nie wydają, ale nie znaczy to, że nie ma szans usłyszeć już nowych kompozycji Elizabeth Fraser. Ta fenomenalna wokalistka zarejestrowała niedawno EPkę wraz ze swoim partnerem, perkusistą Damonem Reecem, znanym z Massive Attack. Wydali ją pod szyldem Sun's Signature. 

 


Materiał, który został ekskluzywnie opublikowany na winylu z okazji tegorocznego Record Store Day jest już do odsłuchu w serwisach streamingowych. Dzięki temu mogą się nim cieszyć wszyscy fani, także ci, którzy nie zdołali nabyć limitowanego wydawnictwa. "Sun's Signature" to porcja muzyki najwyższej próby, która zachwyci każdego wrażliwego słuchacza, niezależnie od gatunku, którego słucha na co dzień. Rozmarzone melodie w połączeniu z instrumentalnymi rozbudowanymi pasażami i eterycznym wokalem Fraser tworzą niesamowite, pełne magii kompozycje, jedyne w swoim rodzaju. Miłośnicy progresywnych pejzaży znajdą tu sporo gitarowych solówek, fani dream popu będą unosić się w marzeniach w czasoprzestrzeni na fali lekkich jak piórko dźwięków, ale także odkryją coś ukochanego miłośnicy muzyki eksperymentalnej czy klasycznej.

Wyraźnie da się wyczuć, że album nagrali perfekcjoniści, puryści brzmienia którzy dążyli do tego, by osiągnąć możliwe maksimum w każdym aspekcie. To bardzo szczera muzyka, skupiająca przemyślenia, refleksje, życiowe historie, przenosząca je tam, gdzie odkrywa się coś nowego, ekscytującego. To dźwięki wyrafinowane, dopracowane w każdym calu, budujące świat pełen czarów, ciepła, czystego piękna.

Tak jednoznacznie czułych, pozytywnych płyt jest jak na lekarstwo. Ta muzyka nie ma szansy zranić, urazić, zrobić jakiejkolwiek krzywdy - ukoi każdego, kto szuka spokoju, ciszy, odpoczynku. Gdy słucha się tej muzyki, można właściwie zapomnieć o całym świecie. Sprawia, że odpuszcza się nierozwiązane sprawy, nie drąży tematów, tylko całkowicie wsłuchuje w delikatność, wnika w klimat. Jest bardzo uniwersalna, co czyni ją wyjątkową i ponadczasową. Nie będę się dalej rozpisywać, przekonajcie się na własne uszy.

84% 

Posłuchaj EPki: Sun's Signature - Sun's Signature