poniedziałek, 29 sierpnia 2022

Summer Dying Loud 2022 - kto zagra na dużej scenie? Część 3

Finałowy dzień festiwalowych emocji przyniesie jeszcze więcej ognia, mocy i zaskoczeń. Przyjrzyjmy się 10 zespołom, które w sobotę 10 września wystąpią podczas trzynastej edycji Summer Dying Loud. 

W sobotę 10 września na dużej festiwalowej scenie zagrają:

 

WATAINFanom black metalu Watain przedstawiać nie trzeba. Zespół słynie ze spektakularnych, ognistych koncertów, które kipią od emocji. W Aleksandrowie Łódzkim, na głównej scenie festiwalu z pewnością będzie gorąco. Zespół będzie promował swój świetny, siódmy album “The Agony & Ecstasy of Watain”.  Przedsmak tego, co  nas czeka poniżej: 
 

 

MASTER


Master są jednym z najbardziej rozpoznawalnych zespołów death metalowych wszech czasów. Przyczynili się w znacznej mierze do rozwoju i popularyzacji tego gatunku wśród miłośników tego, co mocne i mroczne. W początkowym okresie działalności inspirowali się twórczością Venom, Slayer i Motorhead, ale stworzyli w niedługim czasie coś absolutnie własnego. Dziś uznawani są za legendę gatunku i zespół kultowy. Tego koncertu po prostu nie możecie przegapić!

  

WOLFBRIGADE


 

WOLFBRIGADE szturmuje międzynarodową scenę od 1995 roku. Założony jako Wolfpack, zespół w niecałe 5 lat, wydał trzy płyty długogrające i tyle samo EP-ek, od razu wywierając ogromny wpływ na całym świecie i napędzając nową falę „d-beatowych” zespołów. Wraz ze zmianami personalnymi na przełomie wieków zespół rozpoczął nowe milenium pod zmienionym pseudonimem WOLFBRIGADE. Od tamtego czasu przekaz zespołu stał się jeszcze bardziej złowieszczy i ponury, a sama muzyka bardziej agresywna. Po sześciu płytach długogrających oraz kilku splitach i mini-wydawnictwach pod szyldem WOLFBRIGADE, zespół pozostał w szczytowej formie i nadal regularnie wydaje ożywczy, demoralizujący i antagonizujący współczesne społeczeństwo materiał. 

 

 

CONAN


Dowodzone przez Jona Davisa trzyosobowe commando z Liverpoolu przedziera się przez sludgeowo doomowe dźwięki z gracją buldożera. Podczas koncertu w Aleksandrowie usłyszymy z pewnością nagrania ze świetnej nowej płyty grupy "Evidence Of Immortality", która miała swoją premierę 19 sierpnia.  

MORD'A'STIGMATA


Niepokój, niepewność, lęk - te emocje definiują tę muzykę z pogranicza black metalu i muzyki eksperymentalnej. Panowie łączą gatunki w nieoczywisty sposób i nie boją się nowych wyzwań i na każdej płycie sięgają po inne, nowe elementy, by jeszcze bardziej urozmaicić swoją twórczość. Co zaprezentują na nowej płycie? Jedno jest pewne - będzie to coś ciekawego i niebanalnego! Podczas tegorocznej edycji Soundrive Festival można było usłyszeć jej przedsmak, ale już nic więcej nie powiem - nie będę psuć wam niespodzianki.

Przeczytajcie recenzję ostatniej płyty Mord'A'Stigmata: 

https://miedzyuchemamozgiem.pl/2019/04/mordastigmata-dreams-of-quiet-places.html 

i sprawdźcie relację z koncertu w gdyńskim Uchu: 

https://miedzyuchemamozgiem.pl/2020/10/mordastigmata-medico-peste-heralds-of.html WITCHMASTER


Trash,  black, przebojowość - te elementy nie są obce członkom Witchmaster, którzy jak twierdzą, założyli się w Noc Walpurgi w 1996 roku w Zielonej Górze. Zespołowi przewodzi gitarzysta i wokalista Krzysztof „Kali” Włodarski, który jako jedyny nieprzerwanie występuje w zespole od początku jego działalności. Od 2014 nie słyszeliśmy żadnych nowych utworów zespołu, ale 2022 przyniesie nowe! Cieszymy się bardzo, że będziemy mogli ich posłuchać podczas Summer Dying Loud!


 

MOTOROWL

 

Muzyka grupy jest bardzo melodyjna, nośna i z pewnością świetnie sprawdzi się na festiwalowej scenie. Motorowl zaprezentują się w sobotę, 10 września. Panowie będą promować swój nowy materiał, który ukazał się pod koniec lutego na 7" winylu. Na pewno zagrają też jednak starsze kompozycje.

 

 

WIJ


 

Wij to trzygłowy stwór wypełzający nocami z warszawskich piwnic. Chrzęszcząc snuje w swoim ojczystym języku pieśni o przedwiecznych tajemnicach. Trio tworzą: Maria aka Tuja Szmaragd dająca głos i teksty, Grzegorz z gitarą barytonową i Miko na bębnach. Muzycy udzielali się wcześniej w składach o sporej rozpiętości gatunkowej: The Real Gone Tones, Modernmoon, Elvis Deluxe, Komety, Snowgroomers, Soulburners. Muzyka Wija łączy inspiracje rockiem i protometalem z lat 70. z ciężarem właściwym późniejszym dekadom, balansując między przeszłością a przyszłością. Surowe i minimalistyczne brzmienie łączy z mocnym kobiecym wokalem i polskimi tekstami. Wij wydał własnym sumptem dwie EPki (‘Zmierzch’ 2019, ‘Promo’ 2020), a teraz debiutuje longplayem pt. ‘Dziwidło’ z ramienia wytwórni Heavy Medication Records. Za produkcję i miks odpowiedzialny jest Haldor Grunberg / Satanic Audio.
 
 

 

KRZTA 

 

 

Krzta - to sensacyjne i energiczne trio z Olsztyna powstałe w 2015 roku. Ich muzykę określić można jako mathcore, jednak nie stronią od czerpania inspiracji z innych gatunków, szczególnie noise rocka i sludge metalu.

Po dwóch latach działalności wydali świetnie przyjęty w metalowym podziemiu album zatytułowany po prostu "Krzta". Materiał został wydany przez niezależny label Green Lungs Records.
W 2021 roku warmińskie trio zasiliło szeregi niezależnego labelu i agencji z Torunia - Piranha Music, w którego barwach wyszedł ich drugi album. Wydawnictwo zatytułowane
"ŻÓŁĆ.NISZCZENIE.ZGLISZCZE" swoją premierę miało 8 października. Nowe dzieło zespołu to ponad 40 minut muzyki, w której KRZTA sięga po sprawdzone na debiucie elementy, wprowadzając w nie jednak zupełnie nową jakość i brzmienie. Burząca ściany sekcja rytmiczna, potężne riffy i oczywiście agresywnie wykrzyczane teksty w języku polskim. 
I zobaczcie, jak było w Drizzly Grizzly: Krzta, Moaft, Mound - Gdańsk, Drizzly Grizzly
 

 

 

MOONSTONE  


Moonstone gra przytłaczające riffy, rozsadzający trzewia bas i rytmy, które przekraczają skalę Richtera. To wybuchowa mieszanka stonerowej przestrzeni i doomowej grozy, która gwarantuje soniczny trans o orbitalnej skali. Krakowski kwartet ma na koncie debiutancki album i epkę.
 

 

czasówkę znajdziecie tu: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2022/08/summer-dying-loud-2022-znamy-rozpiske.html

Festiwalowe szczegóły i bieżące informacje są tu: https://summerdyingloud.pl/

Bilety są tu: https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/summer-dying-loud/