poniedziałek, 4 lipca 2022

United Arts Festival 2022 - kto zagra czwartego dnia?

4 dni, ponad 30 koncertów, dwie sceny i różnorodna muzyka, która sprosta oczekiwaniom otwartych fanów - tak prezentuje się United Arts Festival, który odbędzie się przed Polsat Plus Areną w Gdańsku, w połowie sierpnia. W dniach 12-15 sierpnia zagrają między innymi Editors, Kreator czy Zeal & Ardor. Tych ostatnich zobaczymy czwartego, finałowego dnia festiwalu, którego propozycja muzyczna skupiona jest na pograniczu metalu i mrocznego folku. Kto jeszcze zagra na United Arts Festival 15 sierpnia? Zapraszam na krótki, lecz treściwy przegląd :)
ZEAL & ARDOR 


To jeden z najciekawszych metalowych zespołów ostatnich lat, łączący wpływy różnych gatunków i przekraczający granice. Ich koncertu po prostu nie można przegapić, ruszą każdego, kto interesuje się ambitną muzyką z duszą. Takiego połączenia metalu, soulu i bluesa nie usłyszycie nigdzie indziej. 


Więcej o zespole przeczytacie tu: 

Zeal & Ardor - Zeal & Ardor

Zeal& Ardor - Wake of a nation EP


MYRKURZjawiskowa, eteryczna, niezwykła - taka jest Myrkur. Zachwyca osobowością, intryguje muzyką, jednocześnie mroczną i delikatną, nawiązującą do pięknych tradycji nordyckiego folku. Jej najnowszy album "Folkesange" to potwierdza. Materiał z tej płyty i nie tylko usłyszycie podczas koncertu na United Arts Festival. Będzie ciekawie! VOIVOD


 

40 lat na scenie i oryginalna, zawsze wyróżniająca się muzyka. Voivod zawsze mieli na siebie pomysł i z powodzeniem można ich określić mianem zespołu progresywnego, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Kanadyjczycy na festiwal przyjadą promować swój najnowszy album, "Synchro Anarchy", ale usłyszymy też starsze kompozycje. Ja już nie mogę się doczekać, a wy?ME AND THAT MAN

Adam Nergal Darski to postać znana wszystkim, nie tylko polskim fanom metalu. Ale artysta, który stoi za sterami grupy Behemoth, ma znacznie szersze muzyczne horyzonty. Projekt Me And That Man, który początkowo powołał do życia z Johnem Porterem to jego autorska wizja bluesa. Me And That Man to świetne piosenki, które nuci się momentalnie, a przy okazji z rewelacyjnymi, przewrotnymi tekstami. Są tak chwytliwe, że nie sposób nie poddać się energii i nie śpiewać z tłumem. 


Na dwóch ostatnich albumach słyszymy licznych gości, w tym występującą tego dnia na festiwalu Myrkur. Czy usłyszymy wspólne wykonanie? Przekonajcie się i przyjdźcie na ten koncert koniecznie! 


Jeśli nie jesteście jeszcze pewni, czy warto wybrać się na ten koncert, odsyłam do relacji z koncertu grupy podczas styczniowej polskiej trasy. Tak było w Tczewie: 

https://miedzyuchemamozgiem.blogspot.com/2022/01/me-and-that-man-taraban-centrum-kultury.html

a tak na Summer Dying Loud w roku ubiegłym: 

https://miedzyuchemamozgiem.blogspot.com/2021/09/xii-summer-dying-loud-mosir-aleksandrow.html

Panowie niedawno wydali też swój trzeci album. Recenzja tu: https://miedzyuchemamozgiem.blogspot.com/2021/12/me-and-that-man-new-man-new-songs-same.html


BACK HAND SLAPPanowie o hardcore punku wiedzą wszystko. Grają też porywające koncerty, o czym miałam przyjemność przekonać się podczas Soundrive Festival 2021:

https://miedzyuchemamozgiem.blogspot.com/2021/08/soundrive-festival-2021-dzien-6.htmlLILI REFRAINArtystka niezwykła, wyjątkowa, bardzo szczera i otwarta. Jej koncerty to niesamowite doświadczenia. Wróciła w tym roku po przerwie z nową, rewelacyjną płyta "MANA". O Lili Refrain poczytacie pod poniższymi linkami:

recenzja "MANA": https://miedzyuchemamozgiem.blogspot.com/2022/04/lili-refrain-mana-21042022.html

wywiad: https://miedzyuchemamozgiem.blogspot.com/2022/06/lili-refrain-koncert-to-jedna-z.html

relacja z koncertu u boku Forndom i The Devil's Trade: https://miedzyuchemamozgiem.blogspot.com/2022/04/lili-refrain-devils-trade-forndom.html

 


 


ŁYSA GÓRAPolski folk to bardzo ciekawa nisza. Łysa Góra ma w tym temacie wiele do powiedzenia. Jak zabrzmią na żywo, przekonamy się już 15 sierpnia. To może być bardzo ciekawy występ! 


NONCONCRETO Rage Against The Machine? Nu Metal? Energia? Nonconcreto wciąż szukają swojego brzmienia, ale nie brakuje im energii i pomysłów. Warto przyjść na festiwal już od wczesnych godzin popołudniowych!


Wszelkie aktualne informacje znajdziecie tu: 

https://www.facebook.com/unitedartsfestival

https://www.unitedartsfestival.pl/

na wydarzenie dostępne są bilety jedno, dwu i czterodniowe: https://www.eventim.pl/artist/unitedartsfestival/?affiliate=UAF