niedziela, 3 lipca 2022

Europejska trasa koncertowa Placebo. Kultowy zespół zagra w Warszawie!

Uwaga fani mroku i melodii. Ikona alternatywnego rocka, Placebo, wraca do Polski. Anglicy odwiedzą Warszawę już 17 października 2022 w ramach swojej europejskiej trasy koncertowej. Zagrają w hali Expo XXI i będą promować swój najnowszy, doskonały album "Never Let Me Go".

 


 Placebo od lat nie bali się ryzyka i doskonale wiedzieli, co chcą osiągnąć. Jako wielcy mistrzowie obrazowania kondycji, w której znajduje się ludzkość, ukazują w niezwykły sposób zarówno jej wady jak i piękno - obraz ten jest niezwykle aktualny w dzisiejszych czasach. Wywodzący się z czasu  pandemii głos, w świecie nietolerancji, podziałów, nasycenia technologią i nieuchronnej eko-katastrofy, rzadko kiedy był bardziej potrzebny i znaczący niż w chwili obecnej. 


 

Trafnie opowiada o tym singlowy "Surrounded By Spies", o którym Molko opowiada następująco:

“Zacząłem pisać ten tekst, gdy odkryłem, że sąsiedzi szpiegowali mnie w imieniu partii o nikczemnym programie. Zacząłem wtedy rozważać tysiące sposobów na jakie nasza prywatność była niszczona i kradziona. Od pojawienia się kamer CCTV, które teraz wykorzystują rasistowską technologię rozpoznawania twarzy, przez powstanie internetu i telefonów komórkowych, które prawie każdego użytkownika zamieniły częściowo w paparazzo i obserwatora własnego życia, do tego jak większość z nas sprzedała swoje osobiste informacje potężnym, międzynarodowym korporacjom, których jedynym celem jest wykorzystywanie nas.

Wykorzystałem technikę ,,cut-up” wymyśloną przez Williama S Burroughsa i spopularyzowaną przez Davida Bowiego. To prawdziwa historia opowiedziana przez pryzmat paranoi, kompletnego obrzydzenia dla wartości współczesnego społeczeństwa i ubóstwiania kapitalizmu nadzoru. Narrator jest u kresu sił, pełny beznadziei i przerażenia w konflikcie z naszym nowo odkrytym postępem i bogiem pieniądza.”

Więcej o albumie "Never Let Me Go" przeczytacie tu: https://miedzyuchemamozgiem.blogspot.com/2022/03/placebo-never-let-me-go-25032022.html

 

Placebo to jeden z najważniejszych alternatywnych zespołów rockowych ostatnich 25 lat, który do tej pory sprzedał 13 milionów albumów na całym świecie. Debiutancki album zespołu pomógł utorować drogę do silnej zmiany w muzyce brytyjskiej, działając jako antyteza do britpopu i inspirując całe pokolenie zespołów do naśladowania ich. Placebo ugruntowali swoje miejsce w historii muzyki brytyjskiej z pięcioma albumami w Top Ten Wielkiej Brytanii, współpracując z legendami muzyki, w tym Davidem Bowie, Robertem Smithem i Michaelem Stipe.

Kolejny, jedyny występ Brytyjczyków w naszym kraju  będzie miał miejsce 17.10.2022 w warszawskim Expo XXI. Na wydarzenie zaprasza Live Nation. 

Bilety: https://sklep.ebilet.pl/111464090777419857

 

 Praktyczne info:

Otwarcie bram: Info wkrótce

📍EXPO XXI

ul. Prądzyńskiego 12/14

01-222 Warszawa

 

TRANSPORT PUBLICZNY:

 

AUTOBUSY: 

103, 105, 109, 136, 154, 167, 178, 184, 186, 255, N43

 

TRAMWAJE:

10, 11, 27, 40

 

ODLEGŁOŚCI:

 

  • Dworzec Centralny - EXPO XXI - 3.2 km
  • Dworzec Zachodni - EXPO XXI - 900 m
  • Dworzec Wschodni - EXPO XXI - 7.8 km
  • Lotnisko Chopina - EXPO XXI - 11.5 km