poniedziałek, 11 lipca 2022

Święto muzyki niezależnej w Stoczni Gdańskiej - Soundrive Festival już za niecały miesiąc!

Fani gitar, alternatywy i niezależnych zespołów wybierający się do Trójmiasta w pierwszej połowie sierpnia będą mieli naprawdę twardy orzech do zgryzienia. Wydarzeń odbywających się w czasie tych 2 tygodni jest tak dużo, że można spędzić większość dni przy scenie, a gdyby to było możliwe, rozdwoić się i wziąć jednocześnie udział w dwóch imprezach.

100 koncertów, 5 dni, 4 sceny, różnorodna muzyka, obejmująca właściwie wszelkie możliwe gatunki, które są teraz na topie. Artyści rodzimi, a także przyjaciele z Ukrainy, wiele zaskoczeń i nieprzewidywalnych zdarzeń. Piękne miejsce, najlepszy klub w Trójmieście i tajne, nowe sceny  - Soundrive Festival to miejsce dla odkrywców, osób poszukujących nowej, ekscytującej muzyki. Tegoroczna, jubileuszowa, dziesiąta, a jednocześnie ostatnia przed dłuższym urlopem edycja odbędzie się w dniach 9-13 sierpnia 2022.

  

Sto zespołów to krótko pisząc dużo. Jak zorientować się, kogo warto zobaczyć? Można albo iść "na czuja" i zaufać własnej intuicji, albo skorzystać z czyjejś podpowiedzi. Jeśli macie ochotę mi zaufać, to poniżej znajdziecie kilka wskazówek.

Miłośnicy metalu i hardcore'u znajdą coś dla siebie prawie każdego festiwalowego dnia. Jeśli kochasz blasty, szybkie tempo, hałas i mroczną atmosferę, nie przegap występów takich grup jak Krzta, Mord'A'Stigmata, Okrutnik (wszystkie 4 zagrają we wtorek 9 sierpnia), Dom Zły ( czwartek 11 sierpnia), Calm The Fire (piątek 12 sierpnia), Las Trumien (sobota 13 sierpnia). 


Zakochanych w nostalgii, mroku i brzmieniach spod znaku ostatnich dokonań Blindead zachwyci St. John (wtorek 9 sierpnia)

Fani urokliwych retro-piosenek z miłymi refrenami i gitarowymi melodiami powinni wybrać się na koncerty takich zespołów jak Bluszcz, Wczasy, Żurawie, Sea Saw, Czechoslovakia, Chair, Pastry, Próżnia, Róża czy Brooks Was Here.

Fani mrocznej elektroniki i wyjątkowych wokali powinni koniecznie posłuchać na żywo projektu Decadent Fun Club, który zagra w piątek 12 sierpnia oraz mrocznych propozycji HaKaeL (środa 10 sierpnia). Jeśli cenicie eksperymenty i międzygatunkowe wycieczki koniecznie sprawdźcie, jak poradzą sobie na żywo dark-folkowy projekt Krzywdy (13 sierpnia) , nieobliczalna, łącząca folk, trap i pop Alina Pash (13 sierpnia),  i Giorgio Fazer (piątek 12 sierpnia). W nieoczywiste rejony zabierze was też Vittuma (wtorek 9 sierpnia)

Będzie też coś dla tych, co cenią dobry, czarny humor - w środę 10 sierpnia zagrają Nagrobki.


 

Swayzee zaproszą was na retro wycieczkę, wskrzeszając ducha Davida Bowiego (środa 10 sierpnia), o międzygatunkowe brzmienia i dobrą zabawę zadbają Coals (sobota 13 sierpnia).

A jeśli to, co was kręci, to nowa fala hip hopu, na pewno już wiecie, że warto zajrzeć na koncerty Kozy/Więcka, Młodego Dzbana, Młodego Kordena, Gimnastyki Artystycznej, Ćpaj Stajl, Zibex

Kogoś pominęłam? O tak, na pewno. W końcu jest tak wiele do odkrycia! 


Wszelkie potrzebne informacje organizacyjne, opisy wszystkich artystów, a także bilety oraz pięciodniowe karnety znajdziecie tu: 

https://soundrivefestival.com/