czwartek, 7 lipca 2022

Osees już w przyszłym tygodniu w Warszawie i w Poznaniu!

Thee Oh Sees, Oh Sees,  OCS, Osses - trudno znaleźć zespół, który zmieniałby nazwę tak często jak ten. Kolektyw dowodzony przez Johna Dwyera jest stale aktywny i od lat pozostaje zespołem, który jednoczy pokolenia. Po pandemicznych perturbacjach charyzmatyczna grupa już w przyszłym tygodniu przyjedzie do Polski na dwa koncerty - 12 lipca zagra w Warszawie na Pradze Centrum i dzień później, 13 lipca w poznańskiej Tamie. Na koncerty zaprasza Follow The Step.  

 


Na koncie mają ponad 20 albumów studyjnych, dopracowaną niechlujną estetykę wizualną oraz niepodważalną reputację sceniczną. Polska publiczność miała możliwość usłyszeć grupę na żywo ostatni raz podczas OFF Festivalu w 2017. Szaleństwo, które króluje na scenie podczas ich występów udziela się również publiczności, która daje się porwać bezgranicznie muzyce. 

 


 

Ich styl w skrócie można określić jako garażowy rock, chociaż nie brak w nim wpływów punkowych, progresywnych, metalowych, czy elektronicznych i free jazzu. Osees powrócili w 2020 z trzema nowymi wydawnictwami. Na rynku pojawiła się płyta live "Levitation Sessions" oraz "Protean Threat", która jest bardziej agresywnym albumem o punkowym brzmieniu. Ich ostatni krążek "Metamorphosed" , składający się z pięciu utworów ukazał się niecały miesiąc po wydaniu poprzedniego albumu „Protean Threat”. W sierpniu 2022 roku ukaże się 25. album Osees „A Foul Form” zapowiedziany do tej pory przez single „Funeral Solution” i „Perm Act”.

 Po kilku pandemicznych zmianach terminów grupa Osees zaprezentuje swój nowy materiał 12 lipca w Warszawie w Pradze Centrum i w Poznaniu 13 lipca w klubie Tama.


Bilety dostępne na stronie Follow The Step  https://followthestep.com/pl/buy/?rid=2266329

 

Bieżące informacje znajdziecie też w wydarzeniach: 

Osees Warszawa

Osees Poznań