wtorek, 21 czerwca 2022

United Arts Festival 2022 - kogo zobaczymy drugiego dnia imprezy?

United Arts Festival 2022 coraz bliżej! W połowie sierpnia w Gdańsku, na terenie Polsat Plus Arena odbędzie się czterodniowe święto muzyki, jednoczące fanów różnych gatunków. Aby lepiej się przygotować do tego wydarzenia, warto już dziś szczegółowo przyjrzeć się artystom, którzy zagrają na festiwalu. Drugiego dnia, 13 sierpnia, scena będzie należała do miłośników tego, co ostre, mroczne i ciężkie - czyli szeroko pojętej sceny metalowej.  Przyjrzyjmy się im bliżej. 

 


 

DZIEŃ 2 - 13 SIERPNIA 2022 

 

KREATOR

 

Tego niemieckiego zespołu fanom metalu przedstawiać nie trzeba. Istniejący od 1982 roku Kreator stale serwuje energetyczne, mocne dźwięki, które doskonale sprawdzają się w koncertowej odsłonie. Przez lata na stałe wkroczyli do metalowej klasyki, łącząc melodię z trashem i wykopem. Potrafią przyspieszyc, dorzucić ostro do pieca i porwać publiczność do szaleństwa. Panowie wydali z początkiem czerwca nowy album. Z pewnością usłyszymy nowe nagrania na koncercie.   

SODOM


Niemieckiego trashu nigdy za wiele. Przed Kreatorem zagra Sodom, załoga również znana i ceniona. Będzie mrocznie, szybko i intensywnie. Polscy fani ciężkich brzmień mieli okazję podziwiać zespół na żywo już wielokrotnie, ale z pewnością ten kolejny raz będzie równie ekscytujący. Sodom słyną z energii i nie zawahają się jej użyć! To będzie wieczór pełen iskier, ognia i szalonego tempa.  

TURBO


 

Turbo są żywą legendą polskiego rocka i jednym z wciąż najważniejszych przedstawicieli cięższego, ale melodyjnego grania. Na tekstach kompozycji takich jak "Dorosłe Dzieci" wychowywało się kilka pokoleń słuchaczy i chcąc nie chcąc są one wciąż aktualne. Koncert Turbo będzie okazją do nostalgicznych wspomnień, wymiany zdań i spotkań z dawno niewidzianymi przyjaciółmi. A może ktoś z młodszego pokolenia będzie miał okazję poznać i zrozumieć fenomen tego zespołu? Z pewnością.  

MALEVOLENT CREATION 

Death metal z wpływami trashu - takie połączenie świetnie sprawdza się w koncertowej odsłonie. Mrocznie, intensywnie, dynamicznie i z odrobiną szaleństwa - tak grają Malevolent Creation. Będzie dużo technicznych zagrań, przyprawiających o zawrót głowy technicznych popisów, piekielnego growlu i machania głowami. Króko pisząc to będzie niezapomniany występ. 
 

SINISTER 

Sinister gra szybko i z pasją, ostro i bezkompromisowo. Taki będzie ten występ! 
FAUST 

 

Tym razem porcja polskiej muzyki - refleksyjnej, progresywnej. Zespół Faust powstał w Wyszkowie w 1996 r. W 1998 r nagrał album "Sen". W 1999 r. "Król Moru i Perła", w 2004 "Mizantropic Supremacy". W 2019 r. Faust wydał płytę "Wspólnota Brudnych Sumień". Co usłyszymy na koncercie? Z pewnością będzie intrygująco i przekrojowo.

 


CORRUPTION 

 

Jeśli stoner metal i pustynne przestrzenie są ci bliskie, koniecznie przyjdź na ten koncert. Będzie głośno, melodyjnie i nostalgicznie, bo Corruption to zespół z niemałym dorobkiem. Oj będzie się działo!