piątek, 24 czerwca 2022

Nowe Idzie Od Morza Do Wrzeszcza 2022 - cykl wakacyjnych koncertów w Teatrze Leśnym

Sierpniowe wieczory w Trójmieście od dwóch lat upływają pod znakiem intrygujących koncertów na terenie Wrzeszcza, dzielnicy pełnej zakamarków i tajemnic. Z inicjatywy Jakuba Knery i Natalii Koralewskiej w spowitej pandemią rzeczywistości narodził się cykl kameralnych koncertów w nieoczywistych miejscach, takich jak piłkarskie boisko, kort tenisowy, szkolna aula czy targowisko, pod nazwą Nowe Idzie Od Morza Do Wrzeszcza, prezentujących najciekawsze muzyczne zjawiska w polskiej alternatywie. Podczas trzeciej odsłony cyklu fani szeroko pojętej muzyki alternatywnej tym razem spotkają się trzykrotnie w Teatrze Leśnym na Jaśkowej Dolinie, by posłuchać nietuzinkowych polskich artystów. Kogo i kiedy usłyszymy? Szczegóły poniżej. Tym razem organizatorzy przygotowali nie lada gratkę! Nowe Idzie Od Morza we współpracy z Fundacją Palma, Gdańskim Archipelagiem Kultury i GAK Winda zapraszają na trzy koncerty, podczas których Mitch & Mitch zagrają kompozycje Ennio Morricone, Bastarda i Sutari pieśni Pogranicza, a Resina pokaże moc wiolonczeli. To będą niezapomniane wieczory! 

 

4 sierpnia, godz. 20.00

Bastarda & Sutari grają Tamoj – Ballady Pogranicza

 

W 2022 roku zespoły Sutari oraz Bastarda połączyły siły aby stworzyć autorską opowieść o muzyce pogranicza. Czerpią z ludowych pieśni białoruskich, litewskich sutartines, oraz polskiej muzyki tradycyjnej. Studiując bogate i różnorodne źródła tych regionów, próbują dotrzeć do tego co potencjalnie drzemie na styku tych różnych tradycji. A wszystko zaczęło się od Mickiewicza! Jeszcze w tym roku Bastarda i Sutari wydadzą album nakładem oficyny Audiocave zapraszając nas wszystkich do wspólnej podróży. 

Basia Songin – śpiew, Wilk, Sowa, bębny, instrumenty perkusyjne, looper; Kasia Kapela – śpiew, skrzypce, kankle, bębny, instrumenty perkusyjne; Paweł Szamburski – klarnet; Michał Górczyński – klarnet kontrabasowy; Tomasz Pokrzywiński – wiolonczela.

Bilety:

I pula 29 PLN / II pula 39 PLN
Limitowana pula karnetów: 99 PLN

Tutaj kupisz bilet: Nowe idzie od morza: Bastarda & Sutari

 

11 sierpnia, godz. 20.00

Resina 

Karolina Rec to kompozytorka i wiolonczelistka występująca pod szyldem Resina. Współpracuje z artystami różnych gatunków muzycznych i komponuje muzykę filmową, teatralną i do gier. Na swoim trzecim albumie “Speechless” Resina poszerza środki kompozytorski. Usunięta z klasycznych kontekstów wiolonczela poddana zostaay analogowym i elektronicznym manipulacjom, dzięki czemu “Speechless” to amalgamacja noise’u, rocka i ambientu, przechodząca od delikatnego piękna do żarzącego się podskórnie zagrożenia, od pulsującego minimalizmu do nieposkromionych wybuchów. 

Karolina Rec – wiolonczela, elektronika; Mateusz Rychlicki – perkusja

Bilety:

I pula 29 PLN / II pula 39 PLN
Limitowana pula karnetów: 99 PLN

Tutaj kupisz bilet: Nowe idzie od morza: Resina


18 sierpnia, godz. 20.00

Mitch & Mitch con il loro Gruppo Etereofonico 


 

Po współpracy z Felixem Kubinem, Igorem Krutogolovem, Kassinem czy Zbigniewem Wodeckim Mitch & Mitch zabrali się za kompozycje Ennio Morricone. Wszystko zaczęło się od towarzyskiego spotkania, później zespół zagrał materiał w pełnym wymiarze na urodzinach Drugiego Programu Polskiego Radia. Przez kilka kolejnych miesięcy dojrzewała decyzja o sformalizowaniu projektu i zarejestrowaniu płyty z ulubionymi utworami Maestro. Na repertuar albumu złożyły się tylko utwory z easy listeningowo/bossa novowego okresu twórczości Morricone (1969-1971), co znających dotychczasową podróż artystyczną Mitch & Mitch nie powinno zbytnio zaskoczyć.

Premiera albumu „Amore assoluto per Ennio” zaplanowana jest 23 września 2022 roku nakładem Jazzboy Records.

Anna Baranetti – corno francese [DP3]; Anna Brachacci – basso; Maddalena Gae’Gizza – vocale, flauto traverso; Maddalena K. Penqala – vibrafono, campanelli, strumenti a percussione; Margherita Sarbacchi – mellotron, clavicembalo, pianoforte; Mitch a.k.a. Michele – chitarra elettrica; Mitch a.k.a. Michele – batteria

Bilety:

I pula 49 PLN / II pula 59 PLN
Limitowana pula karnetów: 99 PLN

Tutaj kupisz bilet: Nowe idzie od morza: Mitch & Mitch

Organizatorem cyklu jest Fundacja Palma
Koncerty w Teatrze Leśnym współorganizowany jest z Gdańskim Archipelagiem Kultury i Klubem Winda.

Patronami medialnymi wydarzania są Program II Polskiego RadiaTrojmiasto.plGazeta Wyborcza TrójmiastoCo Jest Grane 24

Koncerty w Teatrze Leśnym Nowe idzie od morza dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.