czwartek, 23 czerwca 2022

Jubileuszowe koncerty Paradise Lost coraz bliżej! W roli gości zagra Sunnata

Już za niespełna miesiąc fani doom metalu będą mieli okazję do potrójnego świętowania! 21, 22 - 23 lipca nasz kraj odwiedzą znani i kochani Paradise Lost, by zaprezentować specjalny set złożony z kompozycji z jubileuszowej, ukochanej przez fanów "Draconian Times" oraz najbardziej znane i cenione utwory. Poznaliśmy już gości trasy - na wszystkich trzech koncertach, kolejno w Krakowie, Warszawie i Gdańsku zaprezentuje się warszawska grupa Sunnata. Na koncerty zaprasza Knock Out Productions. 


O "Draconian Times" i wpływie tej płyty na kolejne pokolenia słuchaczy można rozpisywać się w nieskończoność. Ten wydany w 1995 roku album był przełomowym dla Paradise Lost, wnoszącym do ich twórczości więcej melodii, przestrzeni i powietrza. Utwory takie jak "Enchantment", "Forever Failure" czy "Hallowed Land" są ponadczasowe - wciąż brzmią świeżo i oryginalnie, przenosząc muzykę metalową na zupełnie nowy poziom. Te ponad ćwierć wieku temu tak nie grał nikt, a i obecnie trudno znaleźć godnych naśladowców dla grupy z Halifax.


Oprócz nagrań z "Draconian Times" usłyszymy też największe przeboje zespołu. Czy znajdzie się też miejsce dla najnowszej płyty studyjnej, "Obsidian", której koncertową promocję zatrzymała pandemia? Przekonamy się już niebawem. Jeśli wciąż nie jesteście pewni, czy warto się wybrać na te koncerty, zajrzyjcie do relacji z występu Paradise Lost, który odbył się w ubiegłym roku w Krakowie: 

https://miedzyuchemamozgiem.blogspot.com/2021/09/paradise-lost-tides-from-nebula-krakow.html

O albumie "Obsidian" więcej natomiast możecie poczytać tu: https://miedzyuchemamozgiem.blogspot.com/2020/05/paradise-lost-obsidian-15052020.html


W roli gości zaprezentuje się warszawski kwartet Sunnata - formacja oryginalna, przekraczająca gatunkowe granice i wciąż poszukująca nowych wyzwań. Czwarty album zespołu, "Burning in Heaven, Melting on Earth" to kolejny krok w kierunku melodyjności, tajemniczości i niepokoju, równoważącej brud, ciężar i moc. To muzyka, której się doświadcza całym sobą, chłonie i która zostaje w głowie na długo.  Zespół działa prężnie od 2013 roku i lada moment stuknie mu dekada. Przez ten czas nagrał cztery świetne płyty - każdą inną, lecz równie intrygującą, ochoczo sięgając zarówno po ostre riffy jak i psychodeliczne odloty. Tych drugich mnóstwo było podczas występu Sunnaty na Soundrive Festival 2021 - był to jeden z tych koncertów, po których zbierałam szczękę z podłogi. 

https://miedzyuchemamozgiem.blogspot.com/2021/08/soundrive-festival-dzien-1-10082021.html

O najnowszym dokonaniu, doskonałym "Burning In Heaven, Melting On Earth" poczytacie tu: https://miedzyuchemamozgiem.blogspot.com/2021/02/sunnata-burning-in-heaven-melting-on.html
Zapraszam Was serdecznie w imieniu organizatorów 21 lipca do krakowskiej hali Kamienna12, 22 lipca do klubu Progresja oraz 23 lipca do gdańskiego B90. 

 
Bilety na koncerty są dostępne na: https://knockoutmusicstore.pl (druki kolekcjonerskie) 

Uwaga!!! Ponad połowa wejściówek na wszystkie wydarzenia została już sprzedana!