wtorek, 24 maja 2022

Mystic Festival 2022 - ostatnie zmiany w line-upie!

Uwaga wybierający się na Mystic Festival 2022! Organizatorzy właśnie poinformowali o zmianach w programie. Do programu festiwalu dołączają Hexvessel, Mentor, Hentai Corporation i Neon Mud . Zastąpią w nim Mortiisa, ukraińskie grupy Motanka i 1914 oraz Swayzee.

 

 

Psychodeliczny occult folk rock wyłoni się z głębin fińskich lasów, by zagościć 4 czerwca na Sabbath Stage. W ostatniej chwili do programu Mystic Festival dołączają Hexvessel, by zabrać was w kolorową podróż... Iron Realm Productions, który tego dnia jest patronem Sabbath Stage, zaprosił Hexvessel w zastępstwie za Mortiisa, którego życie zmusiło do zrezygnowania z przylotu do Polski: „Z żalem jestem zmuszony odwołać koncert na tegorocznym Mystic Festival. Powodem są problemy zdrowotne - nie zagrażające życiu i naprawialne, ale powodujące ból, który uniemożliwi mi występ. Już planuję powrót do Polski w kolejnym roku“.


 
Niestety, na festiwalu nie zobaczymy też zapowiadanych wcześniej ukraińskich grup: 1914 i Motanka. Wojna, którą Ukraina bohatersko toczy od trzech miesięcy z rosyjskim najeźdźcą, oznacza dla wszystkich mężczyzn konieczność pozostania w ojczyźnie i obrony kraju. Artystów to również dotyczy, ale żywimy nadzieję, że oba zespoły zobaczymy jeszcze na Mystic Festivalu, podobnie jak fanów z Ukrainy, których wielu gościliśmy choćby na edycji krakowskiej. Jesteśmy z wami!

Dziękujemy zespołom, które przyjęły nasze zaproszenie w ostatniej chwili, by uzupełnić skład tegorocznej edycji festiwalu, tym bardziej, że to znakomite formacje. Na Mystic Festival 2022 usłyszycie więc odjechany thrash Hentai Corporation, czarnego jak smoła thrash’n’rolla w wykonaniu Mentora i plugawy stoner/sludge Neon Mud. 
 
Poniżej uaktualniony program festiwalowy: 
 
 WSZELKIE AKTUALNOŚCI ZNAJDZIECIE TU: https://www.mysticfestival.pl/pl