sobota, 28 maja 2022

Deftones w Berlinie i w Hamburgu pod koniec czerwca!

Co się odwlecze to... no dalszy ciąg tej opowieści znacie. Choć polski koncert Deftones, który miał odbyć się w ramach Metal Hammer Festival 2022 został odwołany, nie wszystko stracone. Polscy fani będą mieli najbliżej do Niemiec, a tam zespół wystąpi pod koniec czerwca - 26.06 w
Edel Optics Arena w Hamburgu i 27.06 w Berlinie w Verti Music Hall. 
Tego zespołu właściwie nie trzeba przedstawiać. Deftones to jeden z najoryginalniejszych zespołów rockowych na świecie, od lat sięgający po inspiracje różnymi gatunkami, łączący w niezwykły sposób rock, metal, psychodelię, elektronikę i co tylko przyjdzie im do głowy, nie zważając na trendy. Chino Moreno to jeden z najbardziej charyzmatycznych wokalistów wszech czasów i autor jednego z najoryginalniejszych głosów ostatnich lat. 

Deftones powstali w 1988 roku w Sacramento. Grupę założyło trzech przyjaciół z liceum - Chino Moreno, Abe Cunningham i Stephen Carpenter, skład wkrótce na stałe uzupełnił basista Chi Cheng, a w 1999 roku oficjalnie szeregi grupy zasilił DJ i klawiszowiec Frank Delgado. Od 2008 roku  obowiązki basisty w grupie pełni Sergio Vega. Zespół zadebiutował w 1995 roku za sprawą krążka "Adrenaline", jednak prawdziwy sukces przyszedł wraz z trzecią płytą, "White Pony" (2000 r.), w samych tylko Stanach album uzyskał status Platynowej Płyty, a utwór "Change (In The House Of Flies)" grany był w każdej stacji rockowej pod niemal każdą szerokością geograficzną. Z tej płyty pochodzi też utwór "Elite", za który zespół otrzymał statuetkę Grammy w kategorii Best Metal Performance. 

 

 

Recenzję najnowszej płyty zespołu, "Ohms", znajdziecie tutaj: Deftones - Ohms

 

Bilety na koncerty znajdziecie tu: 

Berlin: https://www.ticketmaster.de/deftones-verti-music-hall-berlin/venueartist/28745/3853?brand=de_livenation

Hamburg: https://www.ticketmaster.de/event/deftones-tickets/372301 

 

Wszelkie aktualne informacje o koncertach Deftones dostępne są tu: 

https://www.livenation.de/en/artist-deftones-22522