piątek, 22 kwietnia 2022

Mistyczny alfabet 2022 - T

Powoli zbliżamy się do końca mistycznego cyklu. Nic w tym dziwnego - festiwal zbliża się wielkimi krokami. Przed nami literka T, a tam oprócz imienia jednego z najważniejszych tegorocznych artystów, Toma Warriora (i jego Tryptikon, Celtic Frost i Hellhammer), którego wielu z was świetnie zna i o którym niebawem pojawi się osobny, obszerny artykuł, także tacy artyści jak Tribulation, Truchło Strzygi, Taraban i Tester Gier. Przyjrzyjmy się im bliżej! TRIBULATION

 


Choć nazywają się bardzo niepokojąco ("męka"), dźwiękom które tworzą zdecydowanie bliżej do artyzmu i piękna. Jest w nich mrok i melancholia, są melodie, ale i ciężar. Tribulation tworzą od 15 lat i zachwycają nietuzinkowym podejściem do metalowej stylistyki. 

W 2021 roku w grupie nastąpił rozłam. Z zespołem pożegnał się Jonathan Hulten. Jak wypadną koncerty w nowym składzie? Sprawdźcie koniecznie!

Przeczytaj recenzję: Tribulation - Where The Gloom Becomes Sound  


TRUCHŁO STRZYGI

 

 

Autorzy znakomitego albumu „Pora umierać”, po którego wysłuchaniu chce się żyć oraz równie dobrej epki „Nad którymi nie czuwa żaden stróż”. Granie plugawe, piwniczne, wulgarne. Prowokujące dyskusje: oni tak na serio, czy to pastisz? Wszystko jedno, grunt, że przypomnieli, dlaczego metalu bali się kiedyś rodzice, sąsiedzi oraz ci, co szukają w muzyce piękna i harmonii. 


TARABAN

 

Pustynia, przestrzeń, psychodelia, rock i mrok - tak brzmi muzyka krakowskiego tria Taraban. Długie, niespiesznie rozwijające się  kompozycje zespołu świetnie sprawdzają się na żywo. Można było się o tym przekonać podczas trasy zespołu z Me and That Man. Kolejna okazja już w maju - zespół będzie towarzyszył na polskich koncertach zespołowi Elder... no i oczywiście na Mystic Festival!

Relacja z Tczewa: https://miedzyuchemamozgiem.blogspot.com/2022/01/me-and-that-man-taraban-centrum-kultury.htmlTESTER GIER 


Lubicie krótkie strzały, jazdę bez trzymanki i zawrotną prędkość? Tak brzmi muzyka grupy Tester Gier. Na koncertach takie dźwięki zawsze wypadają niesamowicie energetycznie i intensywnie. Ten koncert na pewno was zaskoczy!


https://testergier.bandcamp.com/

 

Szczegółową rozpiskę godzinową z podziałem na dni znajdziecie tu: 

https://miedzyuchemamozgiem.blogspot.com/2022/04/zaplanuj-swoj-mystic-festival-rozpiska.html