czwartek, 14 kwietnia 2022

Mistyczny alfabet 2022 - R

Pora na kolejny odcinek prezentacji mystikowych wykonawców. Pod R kryją się cztery festiwalowe nazwy - Raging Speedhorn, The Raven Age, Red Scalp i Rosk. Przyjrzyjmy się im bliżej :) RAGING SPEEDHORN 


Raging Speedhorn grają muzykę, która idealnie wpasuje się w szybką jazdę. Świetnie nada się też do koncertowego szaleństwa.

Jak piszą organizatorzy, "mimo tras z gwiazdami, m.in. u boku Rammstein, Pantery czy Slipknot, nigdy nie zyskali wielkiej popularności: po prostu biją za mocno, by podobało się masom. Sami za to są nie do zarąbania – nie bez powodu tytuł wydanej w 2020 roku płyty Raging Speedhorn brzmi "Hard to Kill", a okładka przedstawia postać dzierżącą w dłoniach solidnych rozmiarów młot. Od dwóch dekad grają najlepszą w Europie miksturę sludge metalu, hardcore'a i nu-metalu. Jest brutalnie, ciężko i z niewiarygodnym groovem, który na koncercie oznacza amok – na scenie i pod nią"

 


 THE RAVEN AGE

 


The Raven Age kochają heavy metal i nie ma w tym nic dziwnego -  gitarzysta George Harris jest synem lidera Iron Maiden. Dopełniają to wszystko wpływami metalcore i chwytliwymi melodiami. To świadomy wybór, a zespół zyskuje coraz większą rozpoznawalność. Bardzo dobrze, bo muzycy mają na siebie naprawdę świetny pomysł.

 RED SCALP Ta pleszewska grupa ma we krwi stoner metal. Kochają sabbathowe riffy, przestery i pustynną przestrzeń, nie stronią też od melodii. Sprawdźcie koniecznie, jak grają! ROSKRosk to zespół, który nie znosi stać w miejscu. Po doskonałej, post-metalowej "Miasmie", na swojej drugiej płycie postawili na równie przekonującą konwencję akustyczną. O "Remnants" pisałam dużo na łamach Soundrive: https://www.soundrive.pl/article/2192/rosk-remnants . Jak zabrzmią na trzecim albumie? Czy jego fragmenty usłyszymy w Gdańsku? Przekonacie się już niebawem - Rosk zagra na Mystic Festival 4 czerwca. Jestem pewna, że będzie to wyjątkowy występ!Szczegółową rozpiskę wykonawców z podziałem na dni znajdziecie tu: https://miedzyuchemamozgiem.blogspot.com/2022/04/zaplanuj-swoj-mystic-festival-rozpiska.html