piątek, 8 kwietnia 2022

Mistyczny alfabet 2022 - P

W mystikowym line-upie pod literą P znajdziecie dwa zespoły - The Picturebooks i Proscription. Przyjrzyjmy się im bliżej :) 


 


THE PICTUREBOOKS"Wyglądają jak rodzeni bracia, którzy nigdy nie wystawili nosa poza swoje rodzime miasteczko w Arizonie. Tymczasem Philipp Mirtschink (bębny) i Fynn Claus Grabke (gitara i głos), rodzeństwem nie są, pochodzą z Nadrenii Północnej-Westfalii, ale łączy ich miłość do motocykli i równie ciężkiego jak ich maszyny blues rocka, sowicie posypanego pustynnym piaskiem. Na ich ostatni póki co album – "The Hands of Time" (2019) – warto zwrócić uwagę nie tylko ze względu na gościnny udział wspaniałej Chrissie Hynde z The Pretenders, ale przede wszystkim dlatego, że to porywające, znakomicie brzmiące numery. Halo, czy to The Black Keys? Uważajcie, The Picturebooks po was jadą!" - po takiej zapowiedzi organizatorów nie pozostaje nic innego, jak wrzucić na słuchawki muzykę zespołu i wsiadać na motor!
PROSCRIPTION


 


Tak o zespole piszą organizatorzy: "Finowie metal z piekła rodem mają we krwi, a muzycy tworzący Proscription przeszli już niejeden chrzest bojowy, by wymienić takie nazwy jak Lantern, Maveth, Excommunion czy Desolate Shrine. Wydany we wrześniu 2020 roku album "Conduit" to ich płytowy debiut i od razu śmiertelny cios, jeden z najlepszych tegorocznych materiałów łączących deathmetalową brutalność z mrokiem black metalu. Teraz jeszcze tylko muszą zamanifestować siłę na żywo. Nie możemy się doczekać." Ja także nie mogę się doczekać! A wy?