czwartek, 24 marca 2022

Road To Mystic - zagraj na Mystic Festival 2022!

Uwaga zespoły! Organizatorzy Mystic Festival 2022 przygotowali dla Was niespodziankę! Chcesz zagrać na festiwalu? Mystic Coalition i Antyradio zapraszają do wzięcia udziału w konkursie Road to Mystic. O co chodzi? Jak się zgłosić? Szczegóły poniżej. 

  

Oto komunikat organizatorów:


Road to Mystic jest konkursem dla zespołów, które chcą i powinny wystąpić na Mystic Festival, ale zapomnieliśmy je w tym roku zaprosić (sorry). Możecie mieć w dorobku tylko nagrania demo, ale wasza dyskografia może też liczyć kilka płyt – staż i zasługi na początku tej drogi nie mają znaczenia. Dowolny jest również rodzaj wykonywanej muzyki, dopóki wpisuje się w linię programową naszego festiwalu – a więc death i black będą w porządku, heavy metal i thrash też, do tego stoner, grind, hardcore, sludge, doom, gothic, post-metal… Wszystko jedno, co gracie, byle żarło.

Żeby wziąć udział w Road to Mystic trzeba wypełnić formularz dostępny na stronie festiwalu https://www.mysticfestival.pl/pl/road-to-mystic i czekać na przyjęcie zgłoszenia. Na śmiałków czekamy do 8 kwietnia!

Wszystkie zgłoszenia dopuszczone do konkursu utworzą listę zespołów, na które fani muzyki będą mogli głosować od 11 kwietnia do 22 kwietnia. Do ścisłego finału trafią trzy grupy, które uzyskają najwięcej głosów oraz jeden zespół wskazany przez jury (tzw. dzika karta). Jury zastrzega sobie możliwość nieprzydzielenia dzikiej karty – wtedy przechodzi kapela, która w głosowaniu uplasowała się na czwartym miejscu.

Najlepszą czwórkę poznamy 25 kwietnia, a już 29 kwietnia odbędzie się koncert finałowy – poprzedzający występy Igorrr, Otto Von Schirach i drumcorps w warszawskim klubie Progresja. Zespół, który tego wieczoru najbardziej przypadnie do gustu jurorom konkursu otrzyma zaproszenie na Mystic Festival 2022 do Gdańska, a jego muzyka będzie prezentowana na antenie Antyradia.

Występy konkursowe oceniać będzie jury w składzie: Adam Brzeziński (Mystic Production), Łukasz Dunaj (Noise Magazine), Jarosław Anzhellmo Giers (Antyradio), Marek Prezes Laskowski (Progresja) i Jarek Szubrycht (Gazeta Wyborcza).

Już dziś zgłoś swój zespół na konkurs Road to Mystic! https://www.mysticfestival.pl/pl/road-to-mystic

I do zobaczenia w czerwcu w Stoczni!