środa, 30 marca 2022

INFECTED RAIN, DAGOBA i ONCE AWAKE już za niecały miesiąc w Warszawie!

Fani gitarowego mroku będą mieli w najbliższych tygodniach wiele powodów do radości. Już 25 kwietnia w warszawskim klubie Hydrozagadka zagra charyzmatyczny Infected Rain w towarzystwie Dagoby i Once Awake. Na koncerty zaprasza KnockOut Productions. 


Wiosenna co-headlinerska trasa Infected Rain i Dagoby odbędzie się pod hasłem "Ecdysis By Night Tour". Będzie to okazja, by posłuchać nowych wydawnictw obu zespołów.W roli supportu zagra norweski Once Awake, który szykuje się do wydania swojej czwartej płyty. 

INFECTED RAIN

 


Grupa z Kiszyniowa powstała w 2008 roku. Muzycznie oferuje krzyżówkę paru stylów, wśród których najmocniej wybijają się nu metal i metalcore. Z racji tego, że przy mikrofonie stoi kobieta, Elena "Lena Scissorhands" Cataraga, Infected Rain porównywany jest do Jinjer, czy Otep. O tym, że kapela zdobyła uznanie poza swoją ojczyzną, świadczy fakt, że ma podpisany kontrakt z cenioną wytwórnią Napalm Records. O nowej płycie zespołu, "Ecdysis" możecie poczytać więcej pod poniższymi linkami: 

recenzja: Infected Rain - Ecdysis

wywiad: https://miedzyuchemamozgiem.blogspot.com/2022/02/infected-rain-ecdysis-to-karuzela.html
DAGOBA


 

Zespół powstał w 1997 roku, ale pierwszą płytę wydał dopiero sześć lat później. I od razu wzbudził nią spore zainteresowanie. Dagoba, którą nieprzerwanie dowodzi Shawter (Pierre Maille, wokale, sample, orkiestracje), chętnie korzysta z sampli i klawiszy, które nadają muzyce Francuzów kosmicznego charakteru. W połączeniu ze znakomitymi riffami, takimi "pod nogę" i do machania głową, tworzy to świetną do słuchania całość. Dagoba nie bała się dodawać do muzyki elementy dark metalu, gotyku, jednak nigdy nie zapominała o przecinających mocarne riffy melodiach. Obecnie styl kapeli to coś pomiędzy Fear Factory, Machine Head, Panterą i melodyjny metalem. Dagoba świetnie sprawdza się na koncertach, których zagrała ponad 1500. 

ONCE AWAKE Once Awake powstali w 2004 roku w znanym doskonale fanom black metalu pięknym norweskim Bergen. Jak mówią muzycy, ich twórczość ma być niczym cios prosto w twarz, a etykietki dla niej zostawiają fanom do wymyślenia. Przyznają się do inspiracji kultowym albumem "Roots" Sepultury, który jest wzorcem dla tych, których w graniu interesuje groove. Once Awake w kierunku grovve'u właśnie idą, posiłkując się nowoczesnym brzmieniem, delikatną elektroniką i dorobkiem sceny metalcore. Jest w ich muzyce coś z Machine Head, z Killswitch Engage, z późniejszego wcielenia In Flames, z Dark Tranquillity, czy Parkway Drive. Z pewnością na uwagę zasługuje wszechstronność frontmana Frode Hennoe, który i głęboko zaryczeć, i czysto zaśpiewać świetnie umie. 


Wszelkie aktualne informacje na temat wydarzenia znajdziecie tu: https://m.facebook.com/events/474947140392305

Znana jest już dokładna rozpiska godzinowa wydarzenia:

18:30 – Drzwi

19:30-20:10 – Once Awake

20:30-21:40 - DAGOBA

22:00-... - INFECTED RAIN

 

BILETY DOSTĘPNE SĄ W SKLEPIE KNOCK OUT MUSIC STORE: 

https://knockoutprod.net/pl/concert/detail/388