czwartek, 31 marca 2022

IGORRR i OTTO VON SCHIRACH zagrają pod koniec kwietnia w Progresji!

Charyzmatyczny i nieprzewidywalny Igorrr, w towarzystwie Otto Von Schirach, wystąpi już 29 kwietnia 2022 roku w warszawskim klubie Progresja. Na koncerty zaprasza Knock Out Productions. 


W przypadku tego wydarzenia sprawdzi się zdecydowanie powiedzenie - co się odwlecze, to nie uciecze. Zapowiedziany jeszcze w 2020 roku występ, ku uciesze fanów, w końcu dojdzie do skutku! Lubisz połączenie metalu i elektroniki i nie boisz się muzycznych eksperymentów? To koncert dla Ciebie! 

IGORRRNazwa Igorrr to wizja genialnie szalonego Francuza Gautiera Serre. Przez lata realizowana przez niego samodzielnie, a od 2017 roku funkcjonująca w czteroosobowej formacji z Gautierem odpowiadającym za kompozycje, programowanie i wokale. Pozostała trójka członków kapeli to wokaliści Laure Le Prunenec i Laurent Lunoir oraz bębniarz Sylvain Bouvier. Igorrr nagrywa dla jednoznacznie kojarzącej się z metalem wytwórni Metal Blade, ale metal bynajmniej nie wyczerpuje palety dźwięków tworzonej przez Francuza. 


Gautier przyznaje się do inspiracji muzyką klasyczną, trip hopem, hip-hopem, death i black metalem, djentem, industrialem, czy tradycyjną muzyką z Bałkanów. Jak sam mówi: "Chcę po prostu tworzyć muzykę, którą kocham, bez zastanawiania się, czy jest ona zbyt skomplikowana albo zbyt odległa od tego, co lubią ludzie". Nie uznaje granic. Dla niego proces tworzenia to coś na kształt wielkiej imprezy, na której stawili się fani przeróżnych gatunków muzyki. Świetnie oddaje to, chociażby tytuł wydanego w 2017 roku albumu "Savage Sinusoid", którym Serre rozpoczął współpracę z Metal Blade. Gościnnie pojawił się Travis Ryan z Cattle Decapitation. 


O albumie "Spirituality and Distortion" pisałam szerzej tutaj: Igorrr - Spirituality and Distortion

  

OTTO VON SCHIRACH

 


Otto Von Schirach to pół-Kubańczyk, pół-Niemiec urodzony w kubańskiej dzielnicy Miami w 1978 roku. Od dziecka oddziaływała na niego muzyka kubańska, rap w wersji gangsta, a także dźwięki elektroniczne. Do tego babcia praktykowała magię, dzięki czemu Otto szybko dowiedział się o świecie nadrealnym. Do poznanych wcześniej dźwięków z czasem doszedł, chociażby noise i gore grind (a także kiepskie horrory i filmy porno), co z czasem wpłynęło na styl muzyki tworzonej przez Von Schiracha.
Tworzyć zaczął na poważnie w połowie lat 90., gdy kupił pierwszy automat perkusyjny. Otto szybko doczekał się uznania dla swojej mocno pokręconej twórczości. Wyrazem tegoż był również kontrakt z wytwórnią Ipecac, której jednym z właścicieli jest Mike Patton, czy gościnny udział na płycie legendarnych Skinny Puppy. Występy Otto prawdziwa jazda bez trzymanki, gdzie jest miejsce i na hip-hop, i na death metal, i na odjechaną elektronikę. Oprócz wrażeń słuchowych można liczyć też na wzrokowe, bo koncerty wzbogacane są o ciekawe wizualizacje. 
 TO JESZCZE NIE WSZYSTKO...


UWAGA!!!

Dla uczestników wydarzenia organizatorzy przygotowali niespodziankę. Przed rozpoczęciem wymienionych wyżej koncertów odbędzie się ... finał konkursu Road To Mystic 2022, podczas którego z czwórki finalistów zostaną wyłonieni zwycięzcy, którzy zagrają na tegorocznej edycji Mystic Festival.

Występy konkursowe oceniać będzie jury w składzie: Adam Brzeziński (Mystic Production), Łukasz Dunaj (Noise Magazine), Jarosław Anzhellmo Giers (Antyradio), Marek Prezes Laskowski (Progresja) i Jarek Szubrycht (Gazeta Wyborcza). 

Szczegóły dotyczące konkursu znajdziecie tu: https://www.mysticfestival.pl/pl/road-to-mystic-ruszaj-w-droge-ktora-zaprowadzi-twoj-zespol-na-mystic-festival

 

WSZELKIE AKTUALNE INFORMACJE ZNAJDZIECIE TU: 

 https://www.facebook.com/events/453007268663480/

BILETY NA KONCERT DOSTĘPNE SĄ W SKLEPIE KNOCK OUT MUSIC STORE: 

 https://knockoutmusicstore.pl/wydarzenia/igorrr-otto-von-schirach-drumcorps