środa, 23 lutego 2022

Mistyczny alfabet 2022 - I

Pora na kolejną literę alfabetu i prezentację artystów Mystic Festival 2022. Pod "I" kryją się trzy ciekawe projekty - Igorrr, Irfan oraz Imperial Triumphant. Przyjrzyjmy się im bliżej. IGORRR


"Gautier Serre, jak każdy artysta, który burzy zastany porządek, budzi skrajne uczucia – od miłości do nienawiści. Metalowym ortodoksom nie podoba się jego brak poszanowania dla reguł gatunku, natomiast wszyscy pozostali widzą w oryginalnej twórczości Igorrra przyszłość metalu. Czy da się połączyć ogień z wodą, muzykę baroku z industrialem, chóry Wschodu z electropopem, breakcore z death metalem?" - pytają organizatorzy. Moja odpowiedź brzmi - tak! Co więcej, połączenie to jest niezwykle ekscytujące i wciągające.

Najnowszy album zespołu, "Spirituality and distortion" jeńców nie bierze. Więcej o nim poczytacie tu: 

https://miedzyuchemamozgiem.blogspot.com/2020/03/igorrr-spirituality-and-distortion.html

 


 


IRFAN


Lubisz Dead Can Dance? Z bliższych estetyce metalowej projektów podoba Ci się Messa? Sprawdź koniecznie Irfan! To grupa, która łączy w swoich dźwiękach brzmienia z Bałkanów, terenów Bizancjum i środkowej Europy. To muzyka bardzo etniczna, organiczna i zapewniająca duchowe doznania. Znajdziecie w tych dźwiękach nawiązania do tradycyjnej muzyki z Bułgarii. Uwaga! Ta muzyka hipnotyzuje!


Muzykę grupy znajdziesz na portalu Bandcamp: https://irfantheband.bandcamp.com/IMPERIAL TRIUMPHANT 

Tajemnicze trio nie ujawnia tożsamości, za to potrafią zahipnotyzować mrokiem, przerazić, porazić, zmrozić krew w żyłach. Imperial Triumphant łączą w ciekawy sposób metal z muzyką eksperymentalną. Ich występy na żywo potrafią nieźle zaskoczyć, o czym będziecie mogli przekonać się już w czerwcu.

Recenzję najnowszej płyty zespołu znajdziecie tutaj: https://miedzyuchemamozgiem.blogspot.com/2020/08/imperial-triupmhant-alphaville-31072020.html#more