środa, 16 lutego 2022

Mistyczny alfabet 2022 - H

Wracamy do alfabetycznej prezentacji wykonawców Mystic Festival 2022. Ósma litera alfabetu w line-upie festiwalu to cztery nazwy: Hangman's Chair, Heathen, Heilung i projekt Toma Warriora, legendarny Hellahammer. Przyjrzyjmy się im bliżej. 
HANGMAN'S CHAIR Francuski zespół od lat prezentuje mroczne i melodyjne nagrania z pazurem, nawiązując do lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Na swojej nowej płycie, "A Loner" muzycy eksplorują temat samotności, rozpatrując go w zasadzie we wszystkich możliwych kategoriach. 

Recenzję albumu znajdziecie tutaj: https://miedzyuchemamozgiem.blogspot.com/2022/02/hangmans-chair-loner-11022022.html

 HEATHEN


Ten zespół ze Stanów Zjednoczonych gra i tworzy od prawie czterech dekad, poruszając się w dźwiękach z pogranicza hard rocka i trash metalu. O metalowej melodyjności wie niemal wszystko. Choć skład grupy zmieniał się wielokrotnie, gitarzysta Lee Artus i wokalista David White stoją niezmiennie na jego czele. 2020 roku ukazał się czwarty album grupy, nakładem Nuclear Blast.
HEILUNG


 

Rytuały, wierzenia, ceremonie, szczególnie te nawiązujące do północnoeuropejskich tradycji, mają niezwykłą moc i zapierają dech. Przywołać ducha przeszłości próbowało już wiele zespołów, ale żaden z nich nie robi tego tak, jak Heilung - niemiecko-duńsko-norweskie trio, które na scenie zmienia się w ponad dwudziestoosobowy kolektyw performerów, tancerzy i muzyków, odprawiających na żywo niezwykłą ceremonie, nad którą unosi się nie tylko duch przeszłości, lecz także energia tak bliska muzyce metalowej.  

Aby dowiedzieć się więcej o tym, co was czeka podczas tego koncertu, zajrzyjcie do relacji z występu zespołu w warszawskim Palladium w 2019 roku: https://miedzyuchemamozgiem.blogspot.com/2019/10/heilung-warszawa-teatr-palladium.html#more

 

O legendarnym Hellhammer i innych projektach Toma Warriora, tj. Tryptikon i Celtic Frost opowiem zdecydowanie bardziej obszernie, przy innej okazji. 

Wszystkie informacje o Mystic Festivalu znajdziecie tu: https://www.mysticfestival.pl/pl