wtorek, 8 lutego 2022

Mistyczny alfabet 2022 - G

Kolejna litera mistycznego alfabetu to G. Pod nią kryją się cztery zespoły, które już w czerwcu zagrają na Mystic Festival. To Gaerea, GGGOLDDD, Green Lung i Grift. Przyjrzyjmy się im bliżej. GAEREA


 

Ten tajemniczy kwintet z Portugalii nie ujawnia zbyt wiele na swój temat. Gra za to doskonałą, pełną ciężaru, przekonującą muzykę. Mrok leje się tu strumieniami, odbiorcę ogarnia przerażenie...czego chcieć więcej?

Recenzję najnowszej płyty zespołu znajdziecie tu: GAEREA - LIMBO


 

GGGOLDDD


 

To sekstet, na czele którego stoi para kompozytorów i pomysłodawców, Milena Eva i Thomas Sciarone.  Trudno ich muzykę przypisać do konkretnej estetyki, bo czerpie zarówno z różnych oblicz metalu, jak i elektroniki rodem z lat osiemdziesiątych, a co najważniejsze, jest przy tym absolutnie wyjątkowa. Nowy album zespołu, bardzo osobisty "The Shame Should Not Be Mine", który miał swoją premierę na festiwalu Roadburn, ukaże się 1 kwietnia 2022.

Przeczytajcie recenzję "Why Aren't You Laughing"

Zobaczcie relację z koncertu GGGOLDDD na Roadburn 2021

Zajrzyjcie do wywiadu z zespołem :)

 


 

GREEN LUNG

 


 Rock and roll, rock psychodeliczny, miłe dla ucha melodie, fajne riffy - jeśli lubisz takie brzmienia, jest spora szansa, że spodoba ci się twórczość Green Lung. Najnowszy, ubiegłoroczny album grupy, "Black Harvest", to granie bardzo psychodeliczne, a jednocześnie niesamowicie chwytliwe. 

 

 


 

GRIFT

 


 

Występ szwedzkiego artysty w Drizzly Grizzly (relacja), był jednym z ostatnich koncertów, których miałam okazję doświadczyć przed pandemią. Grift to niezwykle wrażliwy twórca, który w oryginalny sposób łączy inspiracje mrocznym nordyckim folkiem z black metalową estetyką. Jego kompozycje poruszają i zostają w pamięci. 

Przeczytaj recenzję najnowszej płyty artysty: Grift - Budet