wtorek, 1 lutego 2022

Mistyczny alfabet 2022 - F

Pora na kolejną odsłonę prezentacji artystów Mystic Festival 2022. Skoro litera "E" pozostała w line-upie niezagospodarowana, czas na "F". Tu kryją się dwa polskie składy - Favorit 89 oraz Fleshworld. Przyjrzyjmy się bliżej ich twórczości. FAVORIT 89


Tajemniczy człowiek w masce i okularach - tak prezentuje się Favorit89, jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich przedstawicieli nurtu synthwave ostatnich lat. Moda na mroczne, syntezatorowe dźwięki rodem z lat osiemdziesiątych wciąż trwa, a co więcej, takie brzmienia świetnie korespondują z ostrymi gitarami i blastami, stanowiąc ciekawe urozmaicenie dla metalowego wykopu. Jeśli będziecie mieli ochotę potańczyć, warto się na ten występ wybrać. 

Muzykę twórcy znajdziecie na portalu Bandcamp: https://favorit89.bandcamp.com/

 

FLESHWORLD 

 

Lubisz Neurosis, Cult Of Lunę, Isis, The Ocean? Jest spora szansa, że spodobają Ci się brzmienia, które tworzy zespół Fleshworld. To fuzja post i sludge metalu z elementami hardcore na najwyższym poziomie. Panowie wydali w 2019 roku ekscytujący debiut "The Essence Has Changed, but the Details Remai" i namieszali na polskim rynku niezależnym. Krakowska grupa szykuje się powoli do wydania nowego materiału.

Twórczość zespołu znajdziesz na portalu Bandcamp: https://fleshworldpl.bandcamp.com/