czwartek, 6 stycznia 2022

Styczniowe koncerty w Drizzly Grizzly

Znudzeni świętami, leniwie płynącym czasem, nużącą pogodą i krótkimi dniami? Jest na to dobra rada - wybierzcie się na koncert. Styczeń był zwykle okresem niedużej aktywności w tym zakresie, jednak w tym sezonie zapowiada się, że będzie inaczej. Gdański klub Drizzly Grizzly przygotował na styczniowe dni bardzo ciekawą, różnorodną ofertę. Przyjrzyjmy się bliżej, kto wystąpi w stoczniowych progach.

 

 

PIĄTEK 14.01 - L.Stadt + Heima 

Koncertowy sezon 2022 otworzą dwa zespoły z Łodzi, prezentujące różne spojrzenia na piosenki.

L.Stadt to już w pewnym sensie legenda polskiej alternatywy. Kwartet pod wodzą bardzo zdolnego wokalisty Łukasza Lacha działa już od prawie dwóch dekad i przez ten czas wypracowała swój własny styl na pograniczu surf rocka, rocka psychodelicznego i country. Piosenki zespołu to utwory ciekawe, a zarazem bardzo chwytliwe. Po wydaniu dwóch fantastycznych płyt i EPki grupa zrobiła sobie przerwę, powracając cztery lata temu z polskimi piosenkami, z których niemałą popularność zyskało nagranie "Oczy Kamienic". Koncert w Gdańsku będzie okazją do posłuchania starszych i nowszych nagrań, a być może także przedpremierowego materiału. Heima narodziła się pod koniec 2017 roku z inicjatywy Olgi Stolarek - wokalistki i autorki tekstów. Zespół gra muzykę trudną do zdefiniowania, opartą na gitarowych melodiach, klimatycznym brzmieniu pianina i ciepłym głosie. W 2020 muzycy zostali laureatami nagrody Soundedit Spotlight. Premiera debiutanckiej płyty grupy planowana jest na początek 2022 roku i ukaże się nakładem Agora Music.
SOBOTA 15.01 - Dopelord + Belzebong

To będzie dzień dla miłośników stoner'owo - doom'owego klimatu, ciężkich riffów i mroku...

Belzebong od 2008 zaprasza słuchaczy w krainę zamglonych riffów i pustynnych klimatów. Zespół z Kielc nie stroni też od sludge metalowego ciężaru. Będzie intensywnie, mrocznie, wyraziście i z pewnością nie zabraknie okazji do machania głowami. 


Dopelord czerpie inspiracje z kina, muzyki lat siedemdziesiatych i magicznych mikstur ziołowych. Od 2010 roku grupa kultywuje polskie stoner-doom'owe tradycje. Jak piszą organizatorzy, ta "muzyka to hipnotyzujący i ociężały dźwięk, silny, agresywny wokal, zapętlone, mantryczne bagno pełne tytanicznych riffów, wywołujących silną reakcję łańcuchową wewnątrz tkanki organizmu ludzkiego". Mają rację, a przekonać się o tym najlepiej właśnie podczas kontaktu z tymi dźwiękami na żywo. 


 

CZWARTEK 20.01 - The Bullseyes + Obrasqi + Klaudia Daliva

Tym razem miłośników dźwięków różnych czeka... mieszanka wybuchowa

The Bullseyes stawiają na rock and roll i dobrą zabawę. Wokalista Dariusz Łukasik oraz perkusista Mateusz Jarząbek stworzyli swoją własną muzyczną przestrzeń. Jako duet potrafią stworzyć chwytliwe, gitarowe piosenki. Nie bez powodu nazwali swój debiutancki album "The Best Of The Bullseyes” ;)  
 

 
 
Obrasqi to trio z Pomorza, które stawia na nieoczywiste muzyczne pejzaże. Monika Dejk-Ćwikła i jej przyjaciele wydali niedawno swój debiutancki album "Dopowiedzenia", który zdobył uznanie między innymi słuchaczy radia Rock Serwis FM. Ich koncert na festiwalu Ino-Rock w 2021 roku był jednym z najciekawszych występów spośród zespołów, które otwierały rokrocznie festiwal. 
  
 
 
Klaudia Daliva to wokalistka, która muzycznie nie stawia sobie żadnych granic. Śpiewa to, co czuje i zaraża pasją do muzyki. Kiedyś występowała jako Khra Daliva, teraz występuje pod swoim imieniem i nazwiskiem. Była jedną z artystek pandemicznego Soundrive Online Festivalu, w tym roku wystąpi na sierpniowej edycji festiwalu.PIĄTEK 21.01 - Krzta + Moaft + Mound

 Ściany dźwięku, mrok, instrumentalna jazda bez trzymanki - to czeka was podczas piątkowych koncertów!

Krzta to czysty mrok, hałas, uosobienie muzycznego zła, złości, z jednoczesną dbałością o najwyższą jakość. Ich najnowszy album "Żółć.Niszczenie. Zgliszcze" to doskonały przykład fenomenalnego połączenia ekstremalnego ciężaru dźwiękowego i emocjonalnego z najwyższą dbałością o brzmienie. Zespół równie świetnie prezentuje się na żywo, o czym można było się przekonać podczas ostatniej edycji Space Festu w 2019 roku. 
Moaft to instrumentalny zespół z Mrągowa, który upodobał sobie wydawanie...singli o zagadkowych tytułach. Jak wypadają na żywo? Nie mam pojęcia, chętnie się dowiem, mam nadzieję, że Wy też! Mound tworzy od 2017 roku. Jak piszą organizatorzy jest to "black metal, jednak nie w leśno-norweskim, ale nowoczesnym wydaniu wychodzącym śmiało poza swoje pierwotne ramy. Transowy bas i klimatyczne dźwięki perkusji budują podwaliny na wolne gitary i mocny wokal. Gitara basowa wychodzi przed szereg i nadaje tempa utworom, by zabrać w tajemniczy muzyczny świat." Ciekawi? Sprawdźcie :)

PIĄTEK 28.01 - Wczasy + Czechoslovakia

 Niebanalne piosenki po polsku? Tego nigdy za wiele! 
 
Wczasy to duet znany i lubiany i z pewnością miłośnikom polskiej muzyki z ostatnich lat przedstawiać go nie trzeba. Panowie będą promować w Drizzly Grizzly swój drugi album - "To Wszystko Kiedyś Minie", o którym możecie poczytać w recenzji na tej stronie, a pewnie czytaliście już o nim na wielu innych portalach. Jak zabrzmi na żywo? Jestem pewna, ze świetnie!
Czechoslovakia to power trio z Gdańska. Jak piszą organizatorzy muzycy "grają głośną, gitarową muzykę dla melancholijnych marzycieli. Polskie teksty bez wydumanych metafor, wakacyjny luz, beztroska, przebojowość i teledyski w stylu lat 90. To wszystko utopione w gęstych przesterach, ale melodia niczym boja unosi ich na fali." Zespół będzie promował swój album "A'More" wydany w ubiegłym roku.


 

BILETY NA KONCERTY W DRIZZLY GRIZZLY ZNAJDZIECIE NA STRONIE KLUBU: