czwartek, 27 stycznia 2022

„Czarne Liturgie - Pielgrzymka Polska” - Batushka wyruszy w trasę po Polsce!

Uwaga fani ekstremalnych doznań i ciężkich brzmień! W maju w czterech polskich miastach odbędzie się ciekawa trasa koncertowa. Na deskach klubowych scen w Krakowie, Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu pojawią się rodzime grupy Hore i Redemptor, czeska horda Inferno, szwedzki Diabolical oraz enigmatyczna Batushka.


Trasa prezentuje się następująco: 

12.05.2022 Kraków - Kwadrat

13.05.2022 Warszawa - Progresja

14.05.2022 Gdańsk - Drizzly Grizzly

15.05.2022 Wrocław - Zaklęte Rewiry 


BATUSHKA

Kontrowersyjna Batushka zamieszanie wokół członków zespołu i  okres covidowych lockdownów spożytkowała na spokojnej pracy w studio. W ciągu ostatnich dwóch lat uraczyła słuchaczy albumem koncertowo-streamingowym "Черная литургия", dwiema EPkami "Раскол" i  "Царю небесный" oraz zamykającą tryptyk kompilacją „Мария”,  która jest dostępna wyłącznie podczas koncertów. Dowodzona przez wokalistę Варфоломея grupa powróciła także na sceniczne deski, czego dowodem jest ubiegłoroczna i niezwykle udana europejska trasa koncertowa „Black Liturgy” wraz z austriackim Belphegor – w trakcie tournée Batushka zagrała ponad 20 koncertów w aż 14 różnych krajach. Druga część europejskiej pielgrzymki została zaplanowana na kwiecień 2022 i będzie obejmować aż 17 występów w 10 państwach.

Podczas polskiej odsłony „Czarnych Liturgii” Batushka zaprezentuje oryginalne misterium w czterech miastach – to doskonała okazja, aby sprawdzić obecną formę zespołu. Muzycy zapraszają na wieczorne nieszpory i wspólne modlitwy w trakcie Polskiej Pielgrzymki!

 


DIABOLICAL

Szwecja od wielu lat dostarcza na światowe sceny szereg znakomitych wykonawców. Część odnosi spektakularne sukcesy, inni bez wieści przepadają w otchłaniach nicości. Z kolei sztokholmski Diabolical podąża własną ścieżką wytyczoną mieszanka mrocznego black i death metalu, która wychodzi poza gatunkowe ramy!

Ostatnie wydawnictwo „Eclipse”, które okazało się dzięki norweskiej wytwórni Indie Recordings, to ponad 40 minut muzyki łączącej technikę Emperor, symfoniczność SepticFlesh oraz awangardowe podejście Arcturus. Połączenie tych wszystkich elementów tworzą duszną i niepowtarzalną atmosferę, która na żywo idealnie pasuje do formy doniosłego rytuału. Koncerty Diabolical to wyjątkowe przeżycie, a wybrzmiewające w trakcie występu słowa WE ARE DIABOLICAL pozostają w pamięci na długo – przekonajcie się sami!INFERNO

Formacja Inferno to weterani czeskiej sceny black metalowej. Przez 26 lat działalności budują własny wizerunek i coraz mocniej zagłębiają się w odmęty awangardowego odłamu czarnej sztuki. Podczas polskich koncertów zespół będzie promować najnowszy album “Paradeigma (Phosphenes of Aphotic Eternity)”, który został wydany w ubiegłym roku przez Debemur Morti Productions. Żałobny i przytłaczający muzyki Inferno idealnie sprawdza się podczas występów na żywo, które należy potraktować jako prawdziwy portal lucyferiańskiej sztuki.REDEMPTOR

Krakowski Redemptor to dobrze znana nazwa na krajowym podwórku. W skład zespołu wchodzą doświadczeni muzycy, którzy udzielają się w takich formacjach jak Vader, Hate, Decapitated czy Acid Drinkers. Najnowszy, czwarty album zatytułowany „Agonia” ukazał się za pośrednictwem Selfmadegod i podobnie jak poprzedniczka prezentuje doskonale wyważony techniczny death metal. Wydawnictwo zostało docenione zarówno przez fanów, jak i przez polską oraz zagraniczną prasę (m.in. Noise Magazine, Tech Death Metal Tuesday-Metal Injection, No Clean Singing). Podczas majowych koncertów zespół zaprezentuje najlepsze utwory z ostatnich materiałów – przygotujcie się na solidną porcję brutalnego i technicznego metalu!

 

HORE

Tajemniczy ansambl Hore zadebiutował w ubiegłym roku płytą „Siostry Wiedźmy”, która stanowi niesamowitą mieszankę psychodelicznego black metalu, post rocka, jazzu i muzyki filmowej. Muzyka zaprezentowana przez zespół nie zabiega o atencję słuchacza. Dźwięki zawarte na debiutanckim albumie wciągają do tajemniczego świata pogańskich wierzeń, majaczących szeptuch oraz mrocznych istot, które czyhają w zaroślach górskich lasów. Majowe koncerty będą pierwszymi występami Hore – tego nie można przegapić!


Wszelkie szczegóły dotyczące koncertów, w tym bilety znajdziecie na stronach:

Ticketos.pl, Ticketmaster.pl oraz na stronach batushkastore.com i store.witchinghour.pl