wtorek, 16 listopada 2021

Polska trasa trójmiejskiego pianisty Romana Wróblewskiego

Trójmiejskiego pianistę Romana Wróblewskiego mogliście już poznać chociażby za pośrednictwem tej recenzji. Artysta właśnie zapowiedział mini trasę koncertową. Jeśli macie ochotę na porcję melancholii i wzruszeń, wybierzcie się na któryś z pięciu planowanych występów w najbliższych dniach. Szczegóły poniżej :) 

 
Po bardzo intensywnej, trzymiesięcznej solowej trasie oraz prawie całkowicie wyprzedanym pierwszym nakładzie debiutanckiej płyty, Trójmiejski pianista Roman Wróblewski powraca na Pomorze ze swoim nowym projektem. W trakcie 5 koncertów jakie odbędą się w Ustce, Lidzbarku Warmińskim, Sopocie, Elblągu oraz w Radiu Gdańsk, w drugiej połowie listopada, zostaną zaprezentowane nowe kompozycje oraz kilka utworów z jego debiutanckiej płyty „3:47 AM”, w nowych aranżacjach.


Roman Wróblewski Trio to intrygująca mieszanka muzyki etnicznej, klasycznej oraz improwizacji.Niekonwencjonalny zestaw instrumentów oraz odmienność stylów w jakich na co dzień poruszają się muzycy zespołu, już na wstępie jest obietnicą wyjątkowej podróży w nieznane dotychczas brzmienia. Do współpracy przy tworzeniu nowego materiału został zaproszony hiszpański perkusista Luati Gonzalez, na codzień mieszkający w Lizbonie i współpracujący m.in z Salvadorem Sobral, Caroliną Zingler, Victorem Zamorą oraz występujący na wielu festiwalach w Europie oraz Azji. Dopełnieniem tria jest inna Trójmiejska artystka, Weronika Kulpa, wiolonczelistka współczesna i barokowa, wykładowca AMUZ w Gdańsku, współtworząca m.in. Alfah Femmes, O'Bows Quartet, Kwartet Bonsai i wiele innych, zróżnicowanych stylistycznie projektów.
 

Na części wieczorów oraz finałowym koncercie w Radiu Gdańsk pojawią się też gościnnie Natan Kryszk, jazzowy saksofonista młodego pokolenia, Gülami Yeşildal, turecki wirtuoz gitary typu saz, darbuki oraz propagator kultury bliskiego wschodu w Europie, a także Stanisław Nowodworski, trójmiejski bębniarz, specjalizujący się w grze na djembe, od wielu lat prowadzący liczne warsztaty poświęcone rytmom afrykańskim w całej Polsce. 


Nowe utwory i aranżacje, inspirowane tradycyjnymi rytmami z Brazylii, Senegalu, Nowej Gwinei oraz Turcji, granymi przez hiszpańskiego perkusistę flamenco Luatiego Gonzalesa, w połączeniu z klasycznym wykształceniem Romana Wróblewskiego oraz Weroniki Kulpy, jest ciekawą i bardzo rzadko spotykaną próbą połączenia kilku, zupełnie innych światów muzycznych. Ostatni koncert w Radiu Gdańsk będzie rejestrowany, z myślą o wydaniu pełnego albumu, w najbliższym możliwym czasie.

Koncerty odbędą się w następujących miejscach i terminach: 

20.11.2021 - Ustka, Kino Delfin
21.11.2021 - Lidzbark Warmiński, Oranżeria Kultury
25.11.2021 - Sopot, Teatr Boto
26.11.2021 - Elbląg, Galeria El
28.11.2021 - Gdańsk, Radio Gdańsk 

 Ostatniego z koncertów będzie można oczywiście posłuchać na radiowej antenie :)


 

 Zapraszam Was serdecznie w imieniu artysty i organizatorów :)