środa, 30 czerwca 2021

BYTY - GAK, Plama, Gdańsk, 30.06.2021 [GLAERIA ZDJĘĆ]

Wypchana po brzegi sala, radosny, entuzjastycznie reagujący tłum fanów i wysoka forma na scenie - o takim koncertowym debiucie marzy prawdopodobnie każdy zespół. Ta sztuka udała się zespołowi BYTY, który zagrał swój pierwszy pełnoprawny koncert przed publicznością ostatniego dnia czerwca w gdańskim GAKu. Te owacje i bis muzycy z pewnością zapamiętają na długo.


Od chwili wydania pierwszej EPki BYTY stale się rozwijają. Zespół przez ten czas rozrósł się z duetu elektronicznego do pełnoprawnego składu, który w koncertowej odsłonie stał się kwartetem. Do założycieli projektu Sebastiana Lipińskiego i Pawła Przyborowskiego, którzy zagrali na instrumentach klawiszowych i byli odpowiedzialni za elektroniczną stronę twórczości oraz wokalistki Kasi Siepki dołączył basista Wojtek Chroboczyński, znany bliżej z zespołu Kwiaty. Szlifom uległo także brzmienie, które z mrocznych, elektronicznych form skierowało się ku formie bardziej przystępnej, piosenkowej.

Występ był ukoronowaniem zespołowej drogi i zabrzmiał bardzo światowo. Artyści zaprezentowali naprawdę ciekawy pomysł na siebie i byli tego wieczoru w świetnej formie. Uśmiechali się do siebie i do publiczności, a publiczność odwzajemniała się owacjami. Zaprezentowali przekrój swojej twórczości z trzech wydanych dotąd EPek oraz zagrali nowe, nieopublikowane jeszcze kompozycje. Obecni w Plamie mogli więc usłyszeć instrumentalne fragmenty nawiązujące do początków projektu oraz uwielbiane "River", "Noises", "Moon", a także kompozycje po polsku, zwiastujące nowy kierunek rozwoju grupy jak zdobywający coraz większą popularność wakacyjny singiel "Czerwiec" oraz utwory, które dopiero zostaną oficjalnie opublikowane - "Gaj" i "Wina". 

Z minuty na minutę niesieni dopingiem coraz śmielej i odważniej udowadniali swój ogromny talent i potencjał. W związku z tym, że o twórczości tej świetnej grupy rozpisywałam się już wielokrotnie, także w tym miesiącu przy okazji miniwystępu na Record Store Day, pozostaje mi zaprosić Was do obejrzenia galerii zdjęć. Kto nie był zdecydowanie może żałować. :)