poniedziałek, 4 stycznia 2021

#1 - cold winds

Zgodnie z zapowiedzią z początkiem nowego roku ruszył na stronie nowy cykl. Raz-dwa razy w tygodniu pojawi się na tej stronie nowa playlista. Będą to muzyczne wycieczki w różne rejony stylistyczne i geograficzne. Będą powroty do nagrań sprzed lat i nowe utwory, zestawione obok siebie. Połączą je podobne emocje i klimat. Każdy "odcinek" będzie trwał około godziny (+/- 1-2 min) i związany będzie tematycznie. Na pierwszy ogień "cold winds". 

 


Pierwszy odcinek to w przeważającym zakresie propozycja dla miłośników dźwięków z krajów wyspiarskich i terenów Europy Północnej, czyli z regionów, gdzie dociera śnieżna, mroźna zima i jeszcze można podziwiać dziką przyrodę, nieskażoną działalnością człowieka. Muzycznie wiąże się z tym specyficzny klimat i zwykle nietypowe instrumentarium charakterystyczne dla danego obszaru. Pod koniec jest tu pewien wyjątek, ale pomyślałam, że będzie pasował do całości tajemniczą, niepokojącą atmosferą. 

Oczywiście temat w żadnym z przypadków nie zostanie wyczerpany - będzie to jedynie punkt wyjścia do dalszych poszukiwań. Obrazki, które będą pojawiać się w playlistowych wpisach są mojego autorstwa. Ten konkretny pochodzi jeszcze z czasu, gdy funkcjonowała strona ze szkicami, stąd nieco inny podpis.

Zapraszam do odsłuchu :) 

#1 - cold winds 

I jeszcze jedno - to tylko zabawa.