wtorek, 15 września 2020

Potężne uderzenie, czyli Mag i Dola w toruńskim NRD już 4 października!

Tęsknicie za koncertami? Obawiacie się, że jesienią niewiele będzie się działo i pochłonie nas kolejna fala zachorowań? Z różnych zakątków naszego kraju napływają informacje, że na szczęście nie wszystko stracone i jest spora szansa, że powoli wrócimy do normalności. Jednym z miejsc, które wznowiło niedawno prężną działalność jest toruński klub NRD. To właśnie tam już 4 października zagrają dwa polskie zespoły, które kilka miesięcy temu podzieliły się fantastycznymi debiutanckimi albumami, MAG i Dola!
 

To będzie prawdziwa gratka dla miłośników ciężkich brzmień z klimatem. Lubisz mrok i niepokój w muzyce? Do twoich ulubionych gatunków należą doom metal, black metal i klimaty psychodeliczne? Jeśli tak, to będzie koncert dla Ciebie. Przyjrzyjmy się bliżej line-upowi wieczoru...

MAG narodził się dwa lata temu w Toruniu. Dźwięki opublikowane na imiennym debiucie zachwycają niebanalnym połączeniem doom metalowego ciężaru i hipnotyzującego, rytualnego klimatu. Łączą inspiracje brzmieniem Black Sabbath, Electric Wizard i Conan. Psychodelia przeplata się tu z metalowymi blastami, a dopełnia je pełen niepokoju, chwilami opętańczy wokal. W składzie grupy znajdziecie dwóch członków Diuny. Ich kwietniowy debiut wydała niezależna wytwórnia Piranha Music.

Muzykę MAG znajdziesz tutaj: https://magdoom.bandcamp.com/releases 

2018 rok to także czas początków Doli. Grupę założyło trzech muzyków z różnych rejonów Polski. Razem stworzyli nietypowe połączenie sludge'u, blacku, doom'u, postu i drone'a. Ich debiut doceniły rodzime niezależne media, zachwycając się nowatorską interpretacją black metalowej formuły i zwracając uwagę na wyjątkową emocjonalność materiału przepełnionego smutkiem, obłędem, strachem i nostalgią, które zmieszane w odpowiednich proporcjach nie pozwalają przejść obok tej płyty obojętnie.

Doli posłuchasz tutaj: https://dola.bandcamp.com/album/dola

Jeśli stęskniliście się za gitarowym wykopem na żywo, a jednocześnie cenicie atmosferyczność, tajemniczość i specyficzną aurę, koniecznie wybierzcie się do Torunia!

Bilety na wydarzenie znajdziecie tutaj: goout.net/pl/mag+dola/szynhvq

Ilość miejsc ze względu na wirusowo-sanitarne wytyczne jest ograniczona. 

Do zobaczenia pod sceną!