czwartek, 6 czerwca 2024

Summer Dying Loud 2024: mocna polska szóstka

Jesteśmy w środku festiwalowego szaleństwa (wystartował z impetem Mystic Festival), dlatego dziś krótko i na temat - Summer Dying Loud nie zwalnia tempa i powraca z nowymi ogłoszeniami. Do składu piętnastej edycji imprezy dołącza 6 polskich zespołów, poruszających się w bardzo różnych muzycznych rejonach. Kto taki?

  

W składzie imprezy witamy: 


Wracający na scenę Summer Dying Loud po 10 latach - Riverside, polską progrockową supergrupę, która jest jednym z naszych najlepszych towarów eksportowych!
Powracające z nowym składem - Obscure Sphinx - redefiniujące pojęcie “female fronted” z każdym kolejnym albumem. Gościliśmy ich już dwukrotnie, ale obok tego powrotu po prostu nie da się przejść obojętnie.  


Necrowretch - którzy wydaną w tym roku płytą “Swords of Dajjal” wygrywają nasz wewnętrzny plebiscyt piosenki francuskiej. A tak na serio, ta płyta to miazga i przed Necrowretch piękna droga, a wszyscy płaczący po Dissection mogą już otrzeć łzy i skierować swoje uszy w kierunku Summer Dying Loud.   


Warszawskie Shpere (DamnedSphere) pielęgnujące ekstremalny death metal już od ponad dwóch dekad, które od kilku lat było na naszym celowniku. Ich ostatnia płyta “Blood Era” z 2022 roku to majstersztyk i kamień milowy w pisanej na nowo historii polskiego death metalu.


Polsko - meksykański projekt MuuT grający hardcoreowy black’n’punk’n’roll


aleph א - czyli grunge, który wpadł za młodu do kotła z math-rockiem!

Summer Dying Loud odbędzie się w dniach 5-7 września 2024 w Aleksandrowie Łódzkim.
Bilety niezmiennie dostępne w serwisie https://www.ebilet.pl/summerdyingloud