piątek, 31 maja 2024

Znamy pierwszą zapowiedź nowego albumu Leprous!

"To wszystko przez Ciebie!" - pełnym emocji głosem śpiewa Einar Solberg w kompozycji "Atonement", którą prowadzi doskonały gitarowy motyw i buduje kilka zmian tempa opatrzonych popową przystępnością. Ta fantastyczna piosenka zapowiada nowy, ósmy album Leprous, który ukaże się 30 sierpnia nakładem Inside Out Music.

 


 


"Melodies of Atonement" to kolejny zespołowy krok naprzód i zupełnie nowy pomysł na brzmienie. Tym razem nie będzie elementów orkiestrowych, co zapewni większą przestrzeń na to, by talent każdego z członków Leprous mógł lśnić pełnym blaskiem. To album, w który zaangażowali się wszyscy muzycy grupy - Einar Solberg, Tor Oddmund Suhrke, Robin Ognedal, Simen Borven i Baard Kolstad i który jest wypadkową ich inspiracji, wrażliwości i pomysłów. To najcięższa płyta w dorobku Leprous i nowy pomysł na siebie. 

"Atonement" skomponowali wspólnie Einar Solberg i basista Simen Borven. Teledysk do nagrania zrealizowany został w Polsce, a wyreżyserował go Dariusz Szermanowicz. Kompozycja brzmi świeżo i dynamicznie, stając się gratką zarówno dla miłośników starszych jak i nowszych kompozycji zespołu. Jak podkreśla Solberg, to nieco inne spojrzenie na singlowe nagrania niż dotychczas, to taki strzał "prosto z mostu", ciężki, a zarazem chwytliwy.


 LEPROUS – “Melodies Of Atonement” (51:42)

 
1. Silently Walking Alone (04:05)
2. Atonement (04:49)
3. My Specter (03:55)
4. I Hear The Sirens (04:31)
5. Like A Sunken Ship (04:04)
6. Limbo (05:56)
7. Faceless (06:25)
8. Starlight (06:09)
9. Self-Satisfied Lullaby (06:21)
10. Unfree My Soul (05:21)

 

Wpatrując się w okładkę płyty, stworzoną przez Ritxi Ostáriz na podstawie fotografii Johna Dolana i wsłuchując w doskonały pierwszy singiel pozostaje wyczekiwać kolejnych zwiastunów nowej muzyki.  Leprous są jedną z gwiazd nadchodzącej edycji Mystic Festival. Szczegóły tu: www.mysticfestival.pl