czwartek, 9 maja 2024

Summer Dying Loud 2024: śmiertelna moc metalu zza oceanu!

"Kontynuujemy podróż po bezdrożach muzycznej ekstremy. Dziś sięgamy za ocean, do najgłębszych odmętów undergroundu, z których przywozimy Wam dwa nieoszlifowane diamenty. Pierwszy, Ascended Dead to death metal w najczystszej postaci tworzony przez muzyków związanych z takimi nazwami jak Funebrarum, Incantation, Morbid Angel czy Diocletian. Piewcy starej szkoły śmierć metalu pojawią się w Europie w towarzystwie Antichrist Siege Machine, którzy są naszą kolejną propozycją w drodze do unicestwienia Waszych narządów słuchu.   Dla zachowania właściwego balansu na szali stawiamy dwa polskie zespoły kujące tą stal w zupełnie innym stylu.  Powitajcie trójmiejskie Death Crusade i ich miks curst punka z death’n’wpierdolem oraz ancient doomowy Hermopolis." - piszą o dzisiejszych ogłoszeniach organizatorzy Summer Dying Loud. Piętnasta edycja święta ekstremów i mocy w Aleksandrowie Łódzkim odbędzie się w dniach 5-7 września 2024. Bilety są nadal dostępne!

 


 


"Antichrist Siege Machine od 2016 roku sukcesywnie umacnia swoją pozycję w podziemiu. Po bardzo udanym cyklu tras koncertowych związanych z ich poprzednim albumem “Purifying Blade”, zaatakowali Europę i resztę świata. Po wielu wyprzedanych koncertach, w tym trasie po Wielkiej Brytanii i Irlandii z Full of Hell, licznych koncertach jako bezpośredni support dla Emperor w USA oraz trasie po Europie ze Spirit Possession i Many Blessings, poprzez festiwale od Roadburn Festival po Incineration Fest zbudowali markę jednej z najbardziej bezkompromisowych i wściekłych hord. Odbiór w Europie był zdumiewający dzięki wiernym fanom wspierającym to triumfalne oblężenie. Maszyna właśnie powróciła z kolejnym albumem “Vengeance of Eternal Fire” najostrzejszym i najbardziej agresywnym materiałem w swojej historii!"

 


"Ascended Dead to death metalowy potwór z San Diego w Kalifornii, założony latem 2011 roku przez J. REIDERA, I. LAWRENCE'A I C. KORYNA. W 2012 roku ukazało się ich pierwsze demo, a następnie pierwsza EP-ka Arcane Malevolence (Blood Harvest Records 2014). Po serii małych tras koncertowych po zachodnim wybrzeżu Ascended Dead wydali swój pierwszy pełnometrażowy album Abhorrent Manifestation (Dark Descent Records/Invictus Productions 2017). Po zmianie basistów K. SCHREUTELKAMP uzupełnił skład, a zespół wyruszył na podbój świata. Po ukończeniu drugiego pełnometrażowego albumu w 2023 roku basista J. QUINTANA z pierwotnego składu dołączył do ekskluzywnej serii koncertów. Każde wydawnictwo Ascended Dead eksploruje inny wymiar, ale utrzymuje energię, którą zespół starał się stworzyć od samego początku. Mroczny, chaotyczny, demoniczny, bestialski Death Metal, bez ograniczeń."

 


"Death Crusade to epatujący furią bękart crust punka i metalu. Kwartet starych, brzydkich i wściekłych muzyków, nie stroniących zarówno od skocznego D-beatu, jak i rozpędzonego blasta. Soniczne piekło, czerpiące garściami z obydwu scen. Na pokładzie muzycy Filth Of Mankind, Blindead, Salviction. Nowy materiał “Znów Płonie Niebo” to jedno z najciekawszych wydawnictw 2023 roku" - tak, to będzie  potężny strzał! "Hermopolis powstało około 4000 lat temu w Egipcie i gra do dziś dnia. W czasach wszechogarniającego chaosu wyznaczona została ścieżka eksploracji naszej pamięci genetycznej. Obecnie Hermopolis sieje zagładę w Europie i właśnie wydało swój pierwszy album."Bilety niezmiennie dostępne w serwisie https://www.ebilet.pl/summerdyingloud