poniedziałek, 6 maja 2024

Nowy album Zeal & Ardor w sierpniu

Nieobliczalni, zaskakujący, oryginalni i uznani na całym świecie za jeden z najważniejszych współczesnych zespołów metalowych. Zeal & Ardor wracają z nowym albumem, który ukaże się 23 sierpnia 2024. O czym tym razem chcą opowiedzieć publiczności Manuel Gagneux i przyjaciele?

 

 

 Nowy album nosi tytuł "Greif" i został zainspirowany coroczną tradycją pochodzącą z rodzinnego miasta wokalisty, szwajcarskiej Bazylei, w ramach której co roku ulicami paraduje mityczna istota, symbolizując lud pracujący miasta, sprzeciwiający się opresyjnej elicie. To zwinne zwierzę, hybryda.
“Greif to lew, wąż i ptak” – zauważa Gagneux. „Podczas parady odwraca się zadem do arystokratów. Odzwierciedla to, gdzie jesteśmy.” 

Nowa płyta jest efektem kilkumiesięcznej współpracy przyjaciół w studiu. Została nagrana w składzie Manuel Gagneux (wokal) Tiziano Volante (gitara), Marc Obrist (wokal), Denis Wagner (wokal), Lukas Kurmann (bas) i Marco Von Allmen (perkusja).

 

Pierwszym ujawnionym nagraniem z nowej płyty została ostatnia kompozycja „to my ilk„.- bardzo klimatyczna, poetycka, nieco bluesowa, eksplorująca inny poziom emocji niż utwory z poprzednich płyt. Na płycie znajdziecie znacznie szerszą paletę barw niż dotychczas - są chwile złości, ale także pocieszenia i szczęścia. To zupełnie nowa droga...  

"Greif" ukaże się 23 sierpnia 2024. Na płycie znajdą się następujące utwory: 

1. The Bird, the Lion, and the Wildkin
2. Fend You Off
3. Kilonova
4. Are you the only one now?
5. Go home my friend
6. Clawing out
7. Disease
8. 369
9. Thrill
10. Une ville vide
11. Sugarcoat
12. Solace
13. Hide in Shade
14. to my ilk