poniedziałek, 27 maja 2024

Nowy album Thoma Yorke'a

Thom Yorke kontynuuje rozwój w zakresie muzyki filmowej. Po fenomenalnej ścieżce do nowej wersji "Suspirii" charyzmatyczny artysta nagrał kontynuację tej pełnej niepokoju i wywołującej ciarki na plecach muzyki. Yorke skomponował muzykę do filmu "Confidenza" Daniele Luchettiego, adaptacji włoskiego dramatu opartego na powieści Domenico Starnone pod tym samym tytułem i jest to równie przeszywająca muzyczna opowieść jak wspomniany remake horroru z 2018 roku.


 


 

Cyfrowa wersja ścieżki dźwiękowej do filmu jest już dostępna od 26 kwietnia. 12 lipca nakładem XL Recordings album ukaże się natomiast w wersji fizycznej. 

Muzyka do "Confidenza" wyprodukowana przez Sama Petts-Daviesa ("Suspiria", The Smile "Wall Of Eyes")  ukazuje Yorke'a ponownie współpracującego z London Contemporary Orchestra wraz z zespołem jazzowym, w skład którego wchodzili Robert Stillman i kolega artysty z zespołu The Smile, Tom Skinner.

To nie pierwsza filmowa działalność artysty od czasów "Suspirii". W 2019 roku Yorke napisał muzykę do "Motherless Brooklyn" Edwarda Nortona, a w 2022 skomponował dwa oryginalne utwory do finału serialu "Peaky Blinders".

Thom Yorke z grupą The Smile (Tom Skinner, Jonny Greenwood, Thom Yorke) wydał w styczniu tego roku swój drugi studyjny album "Wall Of Eyes". Grupa wznowi trasę koncertową w czerwcu i sierpniu,  w ramach której 14 sierpnia wystąpi w Warszawie na Letniej Scenie Progresji. Na koncert zaprasza Charm Music, a bilety są tu: https://www.ebilet.pl/muzyka/rock/the-smile