poniedziałek, 6 maja 2024

Las Wariatów, czyli jedyna taka trasa koncertowa!

 

"Bardziej zdemoralizowani niż członkowie Ordo Iuris bawiący się w wife-swapping. Bardziej zdesperowani niż Marylin Manson grający trasę jako support Five Finger Death Punch. Bardziej eklektyczni niż Zamilska przed Furią. A najbardziej to szaleni. Prawdziwy Las Wariatów." - tak zapowiadają tę trasę Happy Dying Productions. Na kilku wspólnych koncertach we wrześniu wystąpią Las Trumien, Sznur, Królówczana Smuga i Larmo! Będzie się działo!!!

 

LAS TRUMIEN
(sludge, doom metal)

Katowicko-wrocławska współpraca, skupiająca się na wszelkim złu, jakiego dopuścił się człowiek. Piwniczny sludge wymieszany z doomem plus polskie teksty bazujące na prawdziwych zbrodniach dokonanych przez najgorsze kreatury, jakie zrodziła nasza planeta. Na koncie mają cztery wydawnictwa sygnowane nazwą Piranha Music, a ostatnim z nich jest album „Głód Zabijania”, wydany w marcu 2023. Na wrześniową trasę planują wjechać z nowym materiałem, przynoszącym kolejne przerażające opowieści z wnętrza krypty. 
 

 

SZNUR
(polish black metal)

Blackmetalowi wykolejeńcy z Wałbrzycha, czy mili i uczynni młodzieńcy z grupy oazowej? Prawda jak zwykle leży pośrodku. Samozwańczy królowie PLBM (to chyba coś z seksem) świętowali niedawno sold out wersji CD swojego albumu „Ludzina” wydanego przez Godz ov War, a wieść gminna niesie, że pichcą coś nowego i niestrawnego. 
 

 
 
 
KRÓLÓWCZANA SMUGA
(freak horror folk)

Jednoosobowy zespół pieśni i tańca, zanurzony w gęstych oparach absurdu i folkloru. Rap, metal, elektronika, ludowe przyśpiewki – znajdziecie tu wszystko. A nikt nie mówił, że macie szukać. Na koncie pięć albumów, w tym wydane w kwietniu 2024 przez wytwórnię Zoharum, wciąż ciepłe „Konwulsanki”. 
 

 
 
 LARMO
(industrial, noise)

po śląsku „larmo” oznacza tyle samo co „hałas”, „awantura” i „alarm”. Czerpiąc garściami z klasyki muzyki industrialnej oraz penetrując współczesne brzmienia elektroniczne, Mirosław Matyasik zaprasza do ekstremalnej wyprawy przemysłowymi szlakami Górnego Śląska gdzie żyje i tworzy. Jego ostatnim wydawnictwem jest wydany w maju 2024 „Alarm”, gdzie znajdziecie m.in. numer z gościnnym udziałem Pacha z Hostii. Gatunek muzyczny: jednoosobowa maszyna do zabijania metal.
 
 

 
Koncerty odbędą się w następujących miastach i terminach

13.09. Koszalin CK105 (wspólnie z No Fun Booking)

14.09. Szczecin, Krzywy Gryf

15.09. Toruń, NRD (wspólnie z Piranha Music)

19.09. Poznań, Pod Minogą  (wspólnie z Chroma Music)

20.09. Łódź, Wooltura

21.09. Katowice, Piąty Dom

22.09. Wrocław, Liverpool

Bilety? Już wkrótce! Wypatrujcie ich tu: https://www.facebook.com/happydyingproductions