czwartek, 11 kwietnia 2024

Trupa Trupa i Bad Ritual zagrają w IKMie w Gdańsku

 Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku zaprasza na wyjątkowy, rockowy wieczór! Na wspólnym koncercie 10 maja w nowej siedzibie instytutu w Kunszcie Wodnym wystąpią Trupa Trupa oraz Bad Ritual. Bilety są już dostępne.
𝗕𝗮𝗱 𝗥𝗶𝘁𝘂𝗮𝗹 - Wrocławskie trio założone na początku 2020 r. przez trójkę architektów. Grają piosenki zatopione w mrocznym i niepokojącym klimacie. Ich muzyka to połączenie Indie-folku,
bagiennego bluesa czy rock‘n’rolla, budzi częste skojarzenia z filmami Davida Lyncha, spaghetti westernem i kinem noir. Na początku 2024 r. wydali debiutancki album o nazwie Bad Ritual. Album zawiera 12 autorskich utworów zarejestrowanych w dużej większości własnymi siłami przy wykorzystaniu doświadczenia zdobytego w poprzednich projektach. Obecnie planują promocję debiutanckiej płyty oraz prezentację materiału na koncertach. Skład zespołu to Grzegorz Kaczmarowski (wokal, zestaw perkusyjny), Paweł Major (gitara, klawisze, produkcja), Artur Semeniuk (gitara basowa, klawisze, chórki).


 


𝗧𝗿𝘂𝗽𝗮 𝗧𝗿𝘂𝗽𝗮 - to rockowy, psychodeliczny zespół z Gdańska. Grają połączenie nieoczywistych melodii i tekstów, które penetrują ciemne zakamarki ludzkiego istnienia. Zespół tworzą: Grzegorz Kwiatkowski, Tomek Pawluczuk i Wojtek Juchniewicz. W 2015 roku w brytyjskiej wytwórni Blue Tapes and X-Ray Records ukazał się album „Headache”. Najnowszy album zespołu B FLAT A ukazał się 11 lutego 2022 roku. W marcu 2023 roku album został nominowany do nagrody muzycznej Fryderyk. Trupa Trupa wystąpiła do tej pory m.in. na Desert Daze Festival, Rockaway Beach Festival,SXSW, Primavera Sound i Iceland Airwaves. Zespół wziął również udział w sesji NPR Tiny Desk i sesji BBC Radio 6 Music.

Utwory Trupy Trupa pojawiają się regularnie w radiu BBC 6. Grali je m.in. Iggy Pop, Marc Riley, Mary Anne Hobbs, Steve Lamacq, czy Gideon Coe.Bilety są dostępne tu: https://bilety.ikm.gda.pl/rezerwacja/nienumerowane.html...