środa, 3 kwietnia 2024

Thaw, Ciśnienie i Daniel Szwed na wspólnej trasie koncertowej!

 Powrót po 7 latach z nowym materiałem, apokaliptyczny jazz i improwizacja z wykorzystaniem perkusji i elektroniki - taka trasa nie zdarza się często! Na ośmiu wspólnych koncertach tej jesieni wystąpią Thaw, Ciśnienie i Daniel Szwed.  Na wyjątkowe, eklektyczne wieczory zaprasza Chroma Music! Po latach przerwy postanowili powrócić z nową muzyką, jeszcze bardziej nieprzewidywalną, eksperymentalną i potężną. Na początku października pojawi się nowy album Thaw, którego na koncertach posłuchamy na przełomie października i listopada! 


Eksperymentalny jazz w wykonaniu zespołu Ciśnienie jest czymś całkowicie unikatowym na polskiej scenie. Ciężar kompozycji łączy się z apokaliptycznym przesłaniem i pochłania słuchacza całą swoją mocą. Album “Zwierzakom”, wydany pod koniec 2023 roku, z miejsca plasuje zespół w ścisłej czołówce najciekawszych albumów ubiegłego roku. Na żywo ten zespół to iście destrukcyjna maszyna, której zdecydowanie trzeba doświadczyć!


Daniel Szwed, współtwórca kolektywu BNNT (z Konradem Smoleńskim) z którym działają w sferze dźwięku i obrazu od 2008 roku, debiutuje solowym materiałem. W swoich poszukiwaniach stawia na oszczędny zestaw, szukając nowych faktur i barw dźwięku. Elektryfikuje bębny, na bazie rytmu zapuszcza się w technoidalne formy i metaliczne powidoki. Agresywne zagrania czasem oplata w ziarniste, dronowe pasma, kiedy indziej zahacza o quasi-metalowe formy. Niekonwencjonalnie wykorzystuje perkusję, buduje pogłos, skręca w rejony surowego techno i szorstkiej muzyki noise. Balansuje na granicy elektroakustyki, metalu i industrialu, wyznaczając sobie kierunek miarowym brzmieniem i rytualną formą.


Bilety już wkrótce :) A po szczegóły zajrzyjcie tu: https://www.facebook.com/ChromaMusic21