poniedziałek, 29 kwietnia 2024

Nowy potężny singiel Portugalczyków z Gaerea!

Nieustanne wykraczanie poza to, co już znane, eksplorowanie nowych terytoriów, a przede wszystkim jedyne w swoim rodzaju doświadczenie - Gaerea niezmiennie intryguje i pobudza wyobraźnię, czego dowodzi najnowszy singiel zespołu, "World Ablaze". 

 Tym razem nie jest to utwór zapowiadający nowy album, a samodzielny singiel, którym portugalska grupa zaprasza fanów w tajemniczą podróż. "World Ablaze" to opowieść przepełniona pragnieniem wolności, pięknem, które ma w sobie nadzieja i pochwałą dla życia.

„World Ablaze” opowiada historię człowieka, który całe życie spędził w klatce, wiedząc, że pewnego dnia będzie mógł doświadczyć prawdziwych barw świata. Niestety jest też świadomy, że ten dzień będzie jego ostatnim.”

Przeszywające do szpiku kości brzmienie i pełne emocji obrazy - tak Gaerea opisuje taniec życia i śmierci i wszystko to, co mieści się między nadzieją i rozpaczą, oddając esencję ludzkiej tęsknoty za wyzwoleniem i ulotnym pięknem istnienia.

Kompozycji towarzyszy efektowny teledysk stworzony przez Grupę 13 (PL), pięknie podkreślający przesłanie utworu.

Gaerea przyjedzie do Polski już niedługo! Zespół wyruszy w maju w trasę z Wolves In The Throne Room, w ramach której zawita do Warszawy 18 maja (Proxima) i do Krakowa 19 maja (Kamienna 12). Na koncerty zaprasza Knock Out Productions. Bilety znajdziecie na www.knockoutmusicstore.pl