poniedziałek, 8 kwietnia 2024

Nadchodzi nowy album Blaze Of Perdition

"Przez rany, przez mór, przez łzy, przez ból, przez cienie ze snów..." - emocjonalnie cedzi przez zęby S., wokalista  Blaze Of Perdition i właściwie nic więcej nie musi dodawać, bo dźwięki, którymi opatrzone są te słowa mówią same za siebie. Lublinianie wracają z jeszcze jedną, atmosferyczną i bardzo wymowną kompozycją, która zapowiada ich nowy album. "Upharson" ukaże się 19 kwietnia nakładem Metal Blade Records, a już teraz możecie posłuchać kompozycji "Przez rany". 

 

 Mrok, niepokój, strach, ciężar, atmosferyczność, przekaz - w tej kompozycji jest wszystko to i wiele więcej. Ta urzekająca niepokojącą, wręcz hipnotyzującą aurą kilkuminutowa podróż sięga silnie do black metalowych korzeni, wykraczając jednak znacznie dalej, ku post metalowym przestrzeniom, a wokal podkreśla kipiący wściekłością charakter całości.

„W przypadku Upharsin chcieliśmy otworzyć rany ludzkości jako kolektywu. Album jest gorzką refleksją na temat ludzkiej skłonności do wywoływania konfliktów. Chcieliśmy pokazać to, jak religie i polityka, a także inne aspekty naszego codziennego życia są skażone i napędzane przez nasze niższe instynkty, gdy chętnie odmawiamy uczenia się z własnej historii, zgodnie z własnym wyborem ignorujemy i zaniedbujemy wszelkie cienie naszej psychicznej rzeczywistości, co z kolei prowadzi nas coraz dalej w odwiecznym kręgu przemocy. To prawdopodobnie najbardziej realistyczna koncepcja, jakiej się podjęliśmy, z zauważalnie mniejszymi odniesieniami duchowymi i znacznie bardziej ugruntowanym podejściem.” - mówią muzycy.

Utwór otwierający i pierwszy singiel „W Kwiecie Rozłamu” uderza mocno od pierwszej sekundy. „Chcieliśmy rozpocząć album czymś uderzającym, dlatego nie ma intro, które mogłoby najpierw ustawić nastrój. Jednak większość naszych piosenek rzadko utrzymuje ten sam nastrój przez cały czas trwania i ten nie jest wyjątkiem. To prawdopodobnie najbardziej zróżnicowana kompozycja na Upharsin i to, co zaczyna się od wściekłości i płomieni, szybko przechodzi w nieco mulistą, niemal psychodeliczną otchłań, by ponownie zmienić się w ogniste piekło napędzane wybuchami. Tekstowo opowiada o naszej walce o dotrzymanie tempa i pokusach targających naszą destrukcyjną ludzką naturą. Zamiast ją tłumić i w efekcie na przekór pozwalać się jej rozwijać powinniśmy starać się ją zrozumieć, zaakceptować i czerpać z niej cenne lekcje."


Upharsin ukaże się 19 kwietnia nakładem Metal Blade Records, a we wrześniu Blaze Of Perdition zagrają na Summer Dying Loud.