wtorek, 16 kwietnia 2024

Inside Seaside 2024: The Last Dinner Party dołączają do line-up’u

Glam rock, inspiracje płynące z gotyku, zadymionych klubów wschodniego Londynu i nowej fali. Pełne różnorodności, drapieżnego brzmienia i wyjątkowej, kobiecej siły The Last Dinner Party dołączają do line-up’u Inside Seaside 2024 - będzie to pierwszy występ grupy w Polsce!  

Artystki mieszkają i nagrywają w Londynie, a o ich debiutanckim albumie “Prelude to Ecstasy” - wydanym na początku lutego 2024 - mówi się, że otworzył zupełnie nowy rozdział w historii indie rocka. Pochodzące z niego single "Nothing Matters", "Sinner", "My Lady of Mercy", "On Your Side" czy "Caesar on a TV Screen" podbiły gitarowe listy przebojów na całym świecie, a oczy krytyków i branży muzycznej skupiły się właśnie na nich. 


The Last Dinner Party występowały na najważniejszych festiwalach muzycznych w Wielkiej Brytanii i Europie, takich jak Glastonbury czy Latitude. Już w listopadzie po raz pierwszy zawitają do Polski, właśnie na Inside Seaside - ich obecność w programie gdańskiego festiwalu wniesie oryginalną, pełną świeżości i nietuzinkowego brzmienia energię. Odnajdując kunszt na styku piękna, wzniosłości i groteski, zespół inspiruje się poetami romantycznymi i powieściopisarzami gotyckimi. 


 


Koncerty zespołu to niemal spektakle; pełne emocji, muzycznej podróży i niezapomnianych wrażeń. Na długo zapadają w pamięć i dają wrażenie uczestnictwa w czymś z jednej strony bardzo osobistym, a z drugiej - mocno hedonistycznym. Barokowy pop połączony z wyrazistym wizerunkiem i świeżością brzmienia sprawiają, że o zespole mówi się w kontekście prawdziwej, rockowej rewolucji. Prasa muzyczna opisuje je jako “wahadło między ekstremami ludzkich emocji, od ekstazy i pasji aż do subtelności bólu”. Na tę całą gamę emocji czekamy i my, i festiwalowicze! 


The Last Dinner Party dołączają do dotychczas ogłoszonych zespołów: IDLES, Black Pumas i RY X.
Druga edycja Inside Seaside odbędzie się 9-10 listopada w halach AmberExpo w Gdańsku, pod których dachem będzie można uczestniczyć w koncertach i licznych wydarzeniach towarzyszących.


 

Bilety jednodniowe są już w sprzedaży:

299 PLN / 249 PLN* Regular Tickets - do 31 sierpnia
349 PLN / 299 PLN* Final Call Tickets - od 1 września do festiwalu


Karnety:
449 PLN / 399 PLN* Regular Tickets - do 31 sierpnia
499 PLN / 449 PLN* Final Call Tickets - od 1 września do festiwalu
* bilety dla Patronek i Patronów Radia 357 

https://www.eventim.pl/eventseries/inside-seaside-festival-2024-3527225/

 
UWAGA! Karnet na Inside Seaside ze zniżką dla posiadaczy Gdańskiej Karty Mieszkańca

Podobnie jak w poprzednim roku, posiadacze i posiadaczki Gdańskiej Karty Mieszkańca mogą skorzystać ze specjalnej zniżki 10% na bilety na Inside Seaside. Szczegóły dostępne są po zalogowaniu się na konto w systemie Gdańskiej Karty Mieszkańca: https://jestemzgdanska.pl/n-partnerzy.qbpage

Organizatorem Inside Seaside są Live oraz Radio 357.
Miasto Gospodarz: Gdańsk.
Partnerami festiwalu są AmberExpo i Eventim.