wtorek, 26 marca 2024

Wayfarer i Dreadnought zagrają w Warszawie

Wayfarer bez wątpienia pokochali polską publiczność. Po występie przed grupą Enslaved w minioną niedzielę grupa powróci do nas już w czerwcu, by zagrać na Mystic Festival. To jednak nie wszystko - 18 czerwca będzie jeszcze jedna okazja, by spotkać się z tą muzyką na żywo - w warszawskim klubie VooDoo! Na koncert zaprasza Winiary Bookings! 


 


Wayfarer to bez wątpienia jeden z najciekawszych zespołów blackmetalowych ostatnich lat. Kwartet z Denver umiejętnie wplata do swojej muzyki elementy gothic country czy Americany, co w mistrzowskiej formie zaprezentowali na zeszłorocznym albumie “American Gothic”. Potężne riffy mieszają się tu z posępnymi, przepełnionymi wrażliwością melodiami, a jeśli upadek amerykańskiego snu mógłby mieć jakąś ścieżkę dźwiękową, to ta płyta idealnie by do tego pasowała. Mogliście zobaczyć ich jako support przed Enslaved, a już w czerwcu będziecie mogli doświadczyć koncertu Wayfarer w całej jego okazałości! 
 

 
 
Dreadnought pochodzą z tego samego miasta co Wayfarer i powstali w 2012 roku. Od swoich początków zespół stawia na poszukiwania i kreatywność i choć ich muzyka najczęściej określana jest jako metal progresywny, to znajdziemy tu elementy takich gatunków jak doom, jazz, folk, black metal czy post rock. W 2022 roku nakładem wytwórni Profound Lore ukazał się ich ostatni jak dotąd album, “The Endless”.

Bilety już są:  https://bit.ly/WAYFARER_WWA