wtorek, 12 marca 2024

Sea You Music Showcase 2024: Finałowe ogłoszenia!

Trzecia edycja Sea You Music Showcase już za miesiąc! Pora tym samym na finałowe ogłoszenia koncertowe. Line-up tegorocznej edycji zamykają Nene Heroine, Bielizna, Masło i Żółw. Bilety na kwietniowe święto trójmiejskiej muzyki, które odbędzie się w dniach 12-13 kwietnia 2024 są jeszcze dostępne!

 


 

Nene Heroine szturmem podbili małą festiwalową scenę w ubiegłym roku, nic więc dziwnego, że dostali kolejną szansę na zaprezentowanie się. Tym razem zespół łączący z powodzeniem analogowe brzmienia, dub, post-rock, improwizację i melodyjność wystąpi na dużej festiwalowej arenie, by raz jeszcze zabrać publiczność w zaskakującą, ekscytującą podróż.

Bielizna pojawiła się w połowie lat 80-tych i od razu została zaliczona do czołowych formacji Trójmiejskiej Sceny Alternatywnej. Debiutancka płyta „Taniec Lekkich Goryli” została przyjęta entuzjastycznie zarówno przez słuchaczy, jak i krytyków muzycznych. Kolejne wydawnictwa ugruntowały pozycję zespołu na niezależnej scenie rock&rollowej. Grupa niezmiennie kontynuuje działalność i obecnie kończy nagrywać materiał na album "Bagno", który ukaże się jeszcze w tym roku. Premierowe kompozycje usłyszymy podczas festiwalu! 

 

Masło to sześcioosobowy zespół muzyczny wywodzący się z trójmiejskiej sceny. W jego twórczości możecie usłyszeć elementy funku, połamane rytmy, jak i momenty mocniejszego uderzenia Zespół wraca na scenę po dłuższej przerwie. Z nowym składem zagra materiał z nadchodzącej płyty „Squizzy Radio”. Zespół zabierze nas do swojego świata psychodelicznego funku ✌️ Połączy radosne piosenkowe kompozycje z instrumentalną improwizacją. Czterema głosami zaśpiewa groteskowe opowieści o snach, miłości, samotności i pięknie natury.

 

Żółw to natomiast tajemniczy projekt-niespodzianka. Co grają? W jakim stylu? Tego dowiecie się już za miesiąc. Wiadomo jedynie tyle, że „Kiedy Zając w końcu się obudził, zerwał się na równe nogi, rozejrzał nerwowo i dostrzegł ƵÓŁWIA tuż przed pochyłą wierzbą. Rzucił się naprzód, rozpędził, ale było już za późno. Kiedy dogonił ƵÓŁWIA, ten był już za linią mety…” Interesuje ich szybkość i pozytywny przekaz. Inspiracjami dla ƵÓŁWIA są przekraczający barierę dźwięku punkowi klasycy z lat 80-tych, jazda SKM-ką oraz Marek Grechuta. Pod koniec kwietnia światło dzienne ujrzy ich debiutancki album

Bilety na festiwal oraz wszelkie potrzebne informacje są tu: https://seayou.com.pl/