piątek, 1 marca 2024

Nowy album Bruce'a Dickinsona już jest!

Już jest! Wyczekana, wytęskniona, wyśniona przez fanów nowa solowa płyta Bruce'a Dickinsona. "The Mandrake Project" to dzieło kompletne - melodyjne, a zarazem dynamiczne, mroczne, ale przebojowe, dopracowane i bogate w treści z ważnym przesłaniem.10 nowych kompozycji Bruce'a to pasjonująca podróż pełna eklektyzmu brzmieniowego, to zarazem hołd dla rockowej klasyki i wytyczenie nowych muzycznych szlaków prowadzone ponadczasowym głosem wokalisty Iron Maiden, który na tym albumie rozbrzmiewa pełnią blasku - jasno, mocno, ekspresyjnie. Dickinson śpiewa na "The Mandrake Project" bardzo świadomie, pięknie prowadząc opowieść.

Album jest urzeczywistnieniem wizji Bruce’a, której przygotowanie zajęło bardzo długo i która zawiera najlepsze w jego karierze wykonania wokalne. Współtwórcą tego dzieła jest producent Roy Z, z którym Bruce również wspólnie napisał wiele utworów. Razem stworzyli płytę, która definiuje nowy kierunek w muzyce rockowej. 

 

 

Jest ponuro, ciężko, niepokojąco, ale zarazem bardzo przystępnie i przebojowo. To świetnie zrównoważona, zbilansowana płyta i pełna refleksji opowieść o władzy, nadużyciach i walce o tożsamość, którą można zgłębić również w postaci...  komiksu o tym samym tytule. Jego współautorami są Bruce Dickinson oraz scenarzysta Tony Lee (słynny autor takich dzieł jak np. “Dr. Who”) i rysownik Staz Johnson (rysujący dla kultowego wydawnictwa 2000AD). Okładki wykonał wielki mistrz Bill Sienkiewicz. Całość zostanie wydana w postaci 12 książek, które razem stworzą cykl 3 serii historycznych. 

"The Mandrake Project" to siódmy album solowy Bruce'a Dickinsona. Ukazał się nakładem BMG. Artysta wystąpi w naszym kraju w ramach Mystic Festival. Pojawi się na festiwalowej scenie głównej 6 czerwca 2024. Informacje festiwalowe, bilety i karnety znajdziecie na www.mysticfestival.pl


 

Bruce'owi na scenie będzie towarzyszył fantastyczny zespół - ogłoszono, ze do koncertowego składu dołączyło dwóch fenomenalnych gitarzystów: Philip Naslund i Chris Declercq oraz perkusista Dave Moreno, basistka Tanya O’Callaghan, a także wirtuoz instrumentów klawiszowych - Mistheria. Czy właśnie ten skład zobaczymy w Gdańsku? Wszystko wyjaśni się już za trzy miesiące!