piątek, 1 marca 2024

Hellripper wraca na 2 koncerty!

Jak niewielu potrafi rozruszać publikę pod sceną i zachwycić nie tylko kunsztem technicznym, ale i poczuciem humoru. Hellripper powraca do Polski na dwa koncerty. James McBain wraz z przyjaciółmi odwiedzi nas w lipcu. Jeśli macie ochotę na trochę szaleństwa i kręcenia kółeczek pod sceną, wpadnijcie koniecznie! Na koncerty zaprasza Winiary Bookings! 
 Od momentu powołania do życia Hellripper w 2014 roku James McBain skomponował w pojedynkę 3 duże albumy oraz kilka mniejszych materiałów. Dzięki temu o projekcie śmiało możemy mówić jako o jednym z przodowników teraźniejszego odłamu ekstremy, jakim jest black/speed black metal. Szybkość, surowość i przebojowość - te 3 elementy to podstawa twórczości Hellripper, co słychać na zeszłorocznym albumie “Warlock Grim & Withered Hags”, ale zdecydowanie najlepiej ta mieszanka działa w warunkach koncertowych. 


 

W roli gości specjalnych zaprezentuje się Cloak. Amerykanie eksplorują granice pomiędzy melodyjnym black/death metalem a gotykiem. Jednak żeby Was nie zmylić - grupa robi to po swojemu, o czym najlepiej świadczy wydany w zeszłym roku, trzeci w ich dorobku album “Black Flame Eternal”. Wpływy szwedzkiej sceny spod znaku Watain i Dissection łączą się tutaj z echem Paradise Lost, a to wszystko podane w oryginalnym ujęciu powoduje, że Cloak staje się jednym z ciekawszych zespołów w tych klimatach na arenie międzynarodowej.
Więcej szczegółów znajdziecie w wydarzeniach: 

 

Bilety już czekają na www.winiarybookings.pl